Grzywny dla rosyjskich hotelarzy. Mundialowy sukces nie dla HoReCa?

0
120
Organizacje turystyczne współpracujące ze światową federacją piłkarską FIFA zauważyły niepokojący trend – zagraniczni kibice rezygnują z przyjazdu na Mistrzostwa Świata do Rosji, a powodem są wysokie koszty zakwaterowania. W związku z powyższym hotelarze, którzy postanowili podnieść ceny noclegów na czas trwania tegorocznego mundialu, zostali ukarani wysokimi grzywnami.

Łączna kwota kar pieniężnych wyniosła bagatela 2,5 mln rubli, co w przeliczeniu na europejską walutę daje 35 tys. Ponadto wszczęto ponad tysiąc postępowań administracyjnych.

Organizatorów mundialu niepokoją również zawyżone ceny biletów lotniczych. Niektóre z linii kilkakrotnie podwyższyły koszty przelotów na trasach pomiędzy miastami-gospodarzami mistrzostw. Rosyjskie władze zdecydowały natomiast, iż transport kolejowy oraz drogowy pomiędzy miastami, w których zostaną rozegrane mecze MŚ, będzie bezpłatny, dla osób, które będą posiadały tzw. „paszport kibica”.

Reklama
Źródło: TV5 Monde

Działania Kremla dość mocno ingerują jednak w branżę turystyczną. Wysokie ceny noclegów i biletów lotniczych mogą poważnie spustoszyć kieszenie kibiców i tym samym zniechęcić do odwiedzin w kraju Władimira Putina. Zważywszy na fakt, iż turystyka w głównej mierze opiera się na sezonowości, władze Rosji powinny zrozumieć hotelarzy oraz pozostałe instytucje, gdyż – używając nomenklatury sportowej – grają w tej samej drużynie i mają wspólny interes.

Wzmożony napływ kibiców-turystów zdarza się bardzo rzadko, a piłkarski mundial jest najlepszą okazją do odnotowania wzrostu przychodów niemal w każdym sektorze branży travel oraz HoReCa. Nie dziwi więc, iż każdy chce maksymalnie skorzystać na tym wydarzeniu. Jeśli ktoś jest zapalonym kibicem najpopularniejszej dyscypliny na świecie i chce pojechać na najważniejszą imprezę czterolecia, ceny nie odgrywają kluczowej roli. Przyczyn spadku zainteresowania fanów futbolu wyjazdem do Rosji należy upatrywać jednak nie tylko w wygórowanych cenach, ale także sytuacji politycznej i związanym z nią zagrożeniem bezpieczeństwa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.