Grzywny dla rosyjskich hotelarzy. Mundialowy sukces nie dla HoReCa?

0
1049
Organizacje turystyczne współpracujące ze światową federacją piłkarską FIFA zauważyły niepokojący trend – zagraniczni kibice rezygnują z przyjazdu na Mistrzostwa Świata do Rosji, a powodem są wysokie koszty zakwaterowania. W związku z powyższym hotelarze, którzy postanowili podnieść ceny noclegów na czas trwania tegorocznego mundialu, zostali ukarani wysokimi grzywnami.

Łączna kwota kar pieniężnych wyniosła bagatela 2,5 mln rubli, co w przeliczeniu na europejską walutę daje 35 tys. Ponadto wszczęto ponad tysiąc postępowań administracyjnych.

Organizatorów mundialu niepokoją również zawyżone ceny biletów lotniczych. Niektóre z linii kilkakrotnie podwyższyły koszty przelotów na trasach pomiędzy miastami-gospodarzami mistrzostw. Rosyjskie władze zdecydowały natomiast, iż transport kolejowy oraz drogowy pomiędzy miastami, w których zostaną rozegrane mecze MŚ, będzie bezpłatny, dla osób, które będą posiadały tzw. „paszport kibica”.

Źródło: TV5 Monde

Działania Kremla dość mocno ingerują jednak w branżę turystyczną. Wysokie ceny noclegów i biletów lotniczych mogą poważnie spustoszyć kieszenie kibiców i tym samym zniechęcić do odwiedzin w kraju Władimira Putina. Zważywszy na fakt, iż turystyka w głównej mierze opiera się na sezonowości, władze Rosji powinny zrozumieć hotelarzy oraz pozostałe instytucje, gdyż – używając nomenklatury sportowej – grają w tej samej drużynie i mają wspólny interes.

Wzmożony napływ kibiców-turystów zdarza się bardzo rzadko, a piłkarski mundial jest najlepszą okazją do odnotowania wzrostu przychodów niemal w każdym sektorze branży travel oraz HoReCa. Nie dziwi więc, iż każdy chce maksymalnie skorzystać na tym wydarzeniu. Jeśli ktoś jest zapalonym kibicem najpopularniejszej dyscypliny na świecie i chce pojechać na najważniejszą imprezę czterolecia, ceny nie odgrywają kluczowej roli. Przyczyn spadku zainteresowania fanów futbolu wyjazdem do Rosji należy upatrywać jednak nie tylko w wygórowanych cenach, ale także sytuacji politycznej i związanym z nią zagrożeniem bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.