Dlaczego zapach w hotelu jest ważny?

0
653
Fot.: Materiały prasowe Clinex

Zachwyć Gości hotelowych zapachem. Węch to jeden z najbardziej niedocenianych zmysłów. Niesłusznie, bo ma znaczący wpływ na nasze codzienne życie. Zmysł węchu pełni istotną rolę w ostrzeganiu nas przed potencjalnymi zagrożeniami. Wpływa na nasze wybory żywieniowe, a także na ilość spożywanego jedzenia. Co więcej, oddziałuje również na nasze zachowanie, kształtując nasze reakcje i decyzje.

Dlaczego zapach w hotelu jest ważny?

Mimo że dopóki nie mamy do czynienia z zapachem wyjątkowo intensywnym, nie zwracamy większej uwagi na zapach w pomieszczeniach, trafia on do nas podświadomie. Dlatego zapach w hotelu odgrywa istotną rolę, ponieważ ma wpływ na ogólne doświadczenie gości.

Dzięki niemu możemy zrobić dobre pierwsze wrażenie i sprawić, że nasi Goście już od progu poczują się u nas dobrze. Odpowiednio dobrany, może tworzyć atmosferę komfortu i relaksu w hotelowym holu, lobby, restauracji, czy spa. Odświeżający lub kojący, może pomóc gościom odprężyć się i cieszyć się pobytu.

Zapach może być także częścią strategii budowania marki hotelu. Wprowadzenie charakterystycznego aromatu, który jest powiązany z marką obiektu, może pomóc w wykreowaniu rozpoznawalnego wizerunku i wyróżnieniu się spośród konkurencji.

Jak pachnie relaks?

Na to pytanie uzyskamy tyle odpowiedzi, ilu ludzi będzie na nie odpowiadać. Każdy z nas bowiem inaczej reaguje na dane zapachy. Istnieją jednak aromaty przez większość uważane za przyjemne i relaksujące. Należą do nich lawenda, mięta, drzewo sandałowe, czy wanilia. Często kojarzona z właściwościami relaksacyjnymi lawenda ma delikatny, kwiatowy zapach, który może pomóc w uspokojeniu i redukcji stresu. Świeży zapach mięty może działać orzeźwiająco i relaksująco. Drzewo sandałowe ma bogaty, drewniany aromat, który wielu osobom kojarzy się z relaksem i medytacją. A zapach wanilii jest często postrzegany jako przyjemny i kojący.

Zapach jak z perfumerii

Zapachy potrafią wywoływać wspomnienia i skojarzenia z różnymi doświadczeniami. Konkretny aromat może przywołać na myśl podróż, dzieciństwo lub ulubioną potrawę, co może wpływać na emocje i postrzeganie obiektu przez Gości.

Warto więc zainwestować w odświeżacze powietrza, które są naprawdę wysokiej jakości. Ich zapach nie jest płaski i sztuczny, nie drażni i utrzymuje się przez dłuższy czas. Jak najprawdziwsze perfumy.

Marka Clinex wypuszcza właśnie nową linię wyjątkowych odświeżaczy powietrza AeroBreeze. To nowoczesne i niezwykle wydajne produkty w postaci lekkiej mgiełki do codziennego stosowania we wszystkich wnętrzach. Posiadają specjalną technologię oczyszczania powietrza z nieprzyjemnych zapachów i pozostawia przyjemny aromat. Kompozycja zapachowa AeroBreeze Friends to odświeżający zapach, który przywołuje na myśl pierwsze promienie letniego słońca i egzotycznych owoców. AreoBreeze Lady to inspirowany damskimi nutami perfumeryjnymi zapach, który pozwala ozdobić wnętrza zmysłowym, ciepłym zapachem. Kompozycja zapachowa AeroBreeze Man inspirowana jest natomiast męskimi nutami perfumeryjnymi – przyjemnym, eleganckim zapachem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.