Co zamawiali Polacy w 2022 roku? Uber Eats Cravings Report

0
886
Fot.: Materiały prasowe Uber Eats

Uber Eats opublikował Cravings Report – czyli przekrój trendów zamówień z dowozem. Królem polskich dostaw w 2022 roku okazał się cheeseburger w zestawie z frytkami — samych burgerów zamówiliśmy łącznie ponad 2,5 mln.

Rosnąca liczba lokacji dostępnych na Uber Eats sprawia, że stolica traci pozycję lidera w rankingach. Przyglądamy się temu, jakie jeszcze trendy pokazał tegoroczny raport.

Według danych pochodzących z okresu styczeń – listopad 2022, najpopularniejszymi potrawami zamawianymi przez Polaków były: cheeseburger w zestawie z małymi frytkami, kawałki kurczaka oraz pizza margherita.

2022 rok w Polsce bez wątpienia należał do burgerów. Od stycznia do listopada zamówiono ich ponad 2,5 miliona. Z kolei pizzy, która zajęła drugie miejsce w zestawieniu popularności – „zaledwie” około milion. Polacy dużo chętniej wybierają nieco pikantniejsze pizze z kiełbasą pepperoni.

Znany specjał kuchni włoskiej zdecydowanie króluje w zamówieniach, których dokonujemy z naszych lokalnych restauracji. Korzystając z oferty lokali będących po sąsiedzku, wybieramy dania z kuchni świata, niemniej w czołówce potraw znalazł się również swojski schabowy.

Najpopularniejsze potrawy na platformie:
1. Cheeseburger w zestawie
2. Kawałki kurczaka
3. Pizza pepperoni
4. Pad thai
5. Butter chicken

Najpopularniejsze dania z lokalnych restauracji:
1. Pizza margherita
2. Kotlet schabowy z duszoną kapustą
3. Pad thai
4. Quesadilla z kurczakiem

Od stycznia do listopada Polacy złożyli najwięcej zamówień z restauracji posiadających dania z kuchni tradycyjnej amerykańskiej. Na następnych miejscach zestawienia uplasowały się fast food oraz burgery.

Kiedy zamawiamy?

Polacy najczęściej korzystają z usługi dostawy w piątki oraz weekend. Dniem, w którym notowany jest najwyższy odsetek zamówień, jest niedziela — wtedy kurierzy współpracujący z Uber Eats realizują niemal 20 proc. dostaw z całego tygodnia.

Najwięcej dań dostarczanych jest pomiędzy 17:00 a 19:00, z czego najpopularniejszą godziną jest 18:00. Nie oznacza to jednak, że korzystamy z dostawy tylko w ciągu dnia. Jest też grupa użytkowników, która lubi nocne przekąski. Najpopularniejszą godziną na takie dostawy jest północ. Liderem w tym zestawieniu jest Trójmiasto, gdzie zanotowano najwięcej dostaw nocnych.

Lokacje z największą liczbą nocnych zamówień od północy do 4 rano:
1. Trójmiasto
2. Lublin
3. Poznań
4. Kraków
5. Aglomeracja Śląska

Nie tylko Warszawa

Do niedawna Warszawa oraz pozostałe duże miasta, w których usługa dostawy była dostępna najdłużej, prowadziły w rankingach Uber Eats. Pod względem samej liczby dostarczony posiłków, stolica nadal znajduje się na podium.

Niemniej, wraz z uruchamianiem nowych lokacji zmieniają się także trendy w zamówieniach. Lublin okazuje się drugim miastem w Polsce z największą liczbą potraw dostarczonych po północy, zaś Łódź zajmuje podium pod względem udziału zamówień zdrowych posiłków. Z kolei użytkownik, który złożył najdroższe zamówienie w tym roku, pochodził z Aglomeracji Śląskiej — kosztowało go ono 2065 złotych.

Polscy smakosze

Polacy lubią zamawiać z restauracji, które rozumieją ich potrzeby. Lokal, który może pochwalić się największą liczbą 5-gwiazdkowych dostaw to Rico z Warszawy. Z kolei restauracją, która może cieszyć się z najwierniejszego fana, drugi rok z rzędu jest lokal Mandala Express — również ze stolicy. Tylko od stycznia do listopada obsłużyła 610 zamówień złożonych przez jednego użytkownika.

Oprócz gwiazdek użytkownicy zostawiają też komentarze do zamówień. Bardzo chętnie wychwalamy nasze ulubione restauracje i ich potrawy. Szczególnie doceniamy wielkość oraz obfitość dań, pozostawiając znaczną liczbę serduszek w komentarzach.

Oprócz pochwał często zdarza się nam prosić o zmianę składu potraw. Najczęściej chcemy usunąć warzywa (takie jak sałata, pomidor i pikle) lub sos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.