Branża hotelarska łączy się w trudnym dla niej czasie

0
1135

Sytuacja związana z pandemią COVID 19 bardzo mocno uderza w branże hotelarską. Powstaje coraz więcej inicjatyw, które pozwolą hotelom wyjść obronną ręką i wrócić do swoich obiektów. Bo jak sami podkreślają, pomoc rządu będzie dla nich niewystarczająca, by odbić się dna. 

Na zdjęciu głównym widzimy hotel Novotel przy warszawskiej Rotundzie.

Hotelarze po raz kolejny pokazują, że ich praca to nie zawód, a powołanie. Empatia, otwartość na drugiego człowieka, chęć niesienia pomocy wpisane jest w nasz kod genetyczny. Novotel Warszawa Centrum oraz InterContinental Warsaw na znak solidarności ze społeczeństwem, a zwłaszcza służbami ratunkowymi wyświetliły na budynkach serce. Hotele Mercure Gdańsk i Ibis Gdańsk Stare Miasto, Hotel Best Western Edison w Baranowie oraz hotele z grupy Polski Holding Hotelowy zapewniają wyżywienie dla personelu medycznego w lokalnych szpitalach zakaźnych, który codziennie opiekuje się chorymi. Z kolei inne hotele przekazują pościel do szycia maseczek ochronnych. Za to kocham hotelarstwo♥️ – pisze na swoim blogu Enjoy Your Stay Karol Weber.

Kolejna akcja to nie odwołuj…zmień termin mocno propagowana w mediach społecznościowych.

Bardzo się ucieszyłam,  gdy zobaczyłam na Facebook’u plakat z hasłem #ZmienTerminNieOdwoluj. Dokładnie o tym myślałam od kilku dni,  gdy lawinowo posypały się rezygnacje z pobytów.  Nasza pierwsza propozycja dla Gościa to zmiana terminu.  I ta cieszyła się z naprawdę dużą aprobatą.  Jestem wdzięczna, że w tych niełatwych dla nas, hotelarzy, czasach, możemy się liczyć z takim zrozumieniem i apeluję o to do wszystkich. Jestem wdzięczna,  że ktoś wpadł na pomysł plakatu, a następnie nakładki na zdjęcie profilowe na FB (oczywiście już zastosowałam:)).Każde udostępnienie to szansa na zauważenie. A, jak wiemy, nasza branża potrafi dać z siebie dużo i zjednoczyć się,  gdy trzeba. Po ciężkim okresie musimy mieć dla kogo pracować – zadbajmy o to teraz, wspólnie. Każde działanie ma znaczenie – mówi Klaudia Babiej z Hotelu Talaria Resort & SPA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.