Airport Hotel Okęcie areną Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sommelierów

0
798
Fot.: Materiały prasowe Stowarzyszenie Sommelierów Polskich

W maju tego roku odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sommelierów. Konkurs organizowany jest w Warszawie i przyciągnie przedstawicieli stowarzyszeń sommelierskich z innych krajów, a także zawodników z Polski. Trzydniowe zawody, które odbędą się w Airport Hotel Okęcie, będą składały się z trzech etapów: eliminacji, półfinału i finału, który obejmie trzech najlepszych zawodników.

W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Sommelierów zostanie więcej konkurencji praktycznych i teoretycznych, a także zorganizowane będą dodatkowe wydarzenia, takie jak seminaria i degustacje. W sobotni wieczór, od godziny 19:00, zaplanowana jest publiczna degustacja win i alkoholi Bar des Sommeliers przygotowana przez partnerów zawodów. W niedzielę rozpocznie się otwarta degustacja win w formie „walk around” prowadzonej przez partnerów zawodów.

Bilety na finał zawodów są dostępne pod linkiem https://app.evenea.pl/event/794288-28/. Półfinał i finał zostaną również transmitowane na profilu Facebook Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Początek transmisji półfinałów w niedzielę (28.05) o 11.00, finał rozpoczyna się o 17.00.

Podczas finału Mistrzostw Polski Sommelierów ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu „Wino na medal” – piątej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Konkurs jest adresowany do importerów, dystrybutorów i producentów wina działających w Polsce, których produkty są dostępne zarówno w ofercie HORECA, jak i w sprzedaży detalicznej.

Partnerami tegorocznych Mistrzostw Polski Sommelierów są: Cisowianka Perlage, Château Purcari, Les Grands Chais De France, The Macallan, Mondial Assistance, Niemiecki Instytut Wina, California Wines, TiM S.A., National Wine Agency from Georgia, Foods & Wines from Spain oraz Wines of Portugal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.