50 lat tradycji, czyli inspirująca historia marki Newmor

0
301
Historia każdej firmy jest zapisem jej rozwoju, działań, zdobytego na przestrzeni lat doświadczenia, a jednocześnie drugim – obok logotypu – elementem tożsamości marki. Newmor Group, jeden z największych na świecie niezależnych producentów tapet obiektowych, rozpoczął działalność w małej, walijskiej miejscowości, aby po 50. latach mieć swoje centra dystrybucyjne w ponad 60. krajach.

Brytyjskie korzenie

Początki Newmor Group, obecnie jednego z największych brytyjskich producentów elementów ściennych w branży, sięgają lat 70. XX wieku. Firma, założona w 1967 roku w Wielkiej Brytanii przez John’a Morrisa, swoją pierwszą siedzibę miała w Welshpool – miasteczku we wschodniej Walii. Początkowo działalność Newmor skupiała się na wytwarzaniu tkanin powlekanych PCV, ale już w 1975 roku firma wyprodukowała pierwszą tapetę, dla hotelu Portland w Londynie, przekształcając się tym w wiodącego, rodzinnego producenta elementów do wykańczania wnętrz.

Reklama

Obecnie firmą zarządza James Morris, młodszy z wnuków John’a Morrisa. Toby Morris, który do niedawna kierował rodzinnym przedsiębiorstwem, podsumował dotychczasową działalność Newmor słowami:

„Mamy wieloletnie doświadczenie zarówno w projektowaniu, jak i produkcji. Mówiąc o naszej działalności, nie mogę pominąć znaczenia, jakie mieli dla rozwoju firmy nasi wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy. Dzięki posiadaniu w jednym miejscu zarówno zakładu produkcyjnego, jak i biura projektowego możemy oferować klientom większą elastyczność w projektowaniu niestandardowym, specyfikacji produktu i wydajnej dostawie”

(Cytat i jego wolne tłumaczenie pochodzi ze strony https://newmor.com/50-years-newmor-group/)

W portfolio Newmor Group znajdują się najwyższej jakości tapety, przeznaczone do aranżacji biur, hoteli oraz innych wnętrz użyteczności publicznej. Wszystkie produkty, dostępne w ofercie, wytwarzane są w procesie technologicznym, zapewniającym minimalizację ilości odpadów poprodukcyjnych.

Newmor w Polsce

Dynamiczny, międzynarodowy rozwój firmy przyczynił się do powstawania licznych biur w różnych zakątkach świata. Pierwsza siedziba Newmor Polska powstała w Krakowie, w 2000 roku, co powiązane było z rozpoczęciem dystrybucji tapet Newmor Wallcoverings i Len-tex Wallcoverings, a już rok później wprowadzono kompleksową ofertę dostaw, montażu oraz serwisu posprzedażowego. W 2005 roku otworzono biuro w Warszawie, aby zapewnić doskonałą obsługę klientów w środkowej i północnej Polsce. Dwa lata później marka rozpoczęła współpracę z AccorHotels, do których Newmor dostarcza tapety i wykładziny obiektowe. Nieustanna obserwacja rynku i natychmiastowa reakcja na potrzeby klientów zaowocowały rozpoczęciem w 2009 roku produkcji fototapet obiektowych.

Rozwój firmy Newmor Polska i kompleksowa oferta zostały nie tylko zauważone, ale i nagrodzone. Po dwunastu latach działań w Polsce firmie przyznana została nagroda – „Gazela Biznesu 2012”, którą marka ponownie otrzymała już rok później – w 2013. Newmor Polska jest również laureatem Diamentów Forbes’a 2014. W celu stworzenia kompleksowej oferty, dla klientów komercyjnych, Newmor został autoryzowanym dystrybutorem wykładzin dywanowych, w tym także tych z indywidualnymi nadrukami, takich zagranicznych marek jak niemiecki Halbmond czy belgijski Tapibel. W Polsce znajdują się dwa showroomy Newmor Polska, prezentujące produkty z portfolio marki – w Warszawie i w Krakowie.

Firma Newmor to doskonały przykład połączenia tradycji oraz doświadczenia z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki czemu marka zapewnia współczesne wzornictwo i najlepszą jakość. Realizacje firmy Newmor znaleźć można w najbardziej prestiżowych miejscach na całym świecie.

Więcej informacji o Newmor Polska znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie internetowej https://www.newmor.pl/ oraz profilu firmy na Facebooku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.