Zaprzęgiem konnym do hotelu – krakowscy radni w oparach absurdu

0
1051
Najnowsze regulacje Rady Miasta Krakowa dotyczące Parku Kulturowego nie dają zapomnieć o kultowym serialu Alternatywy 4. Wchodzące w życie 1 kwietnia przepisy zabraniają wjazdu na teren Parku m.in. autokarów świadczących usługi przewozu osób, ale dopuszczają transport z udziałem… pojazdów zaprzęgowych. Nic dziwnego, iż krakowska branża turystyczna jest zbulwersowana i zapowiada wzmożone protesty.

Krakowscy przewoźnicy, hotelarze czy przedstawiciele biur turystyki nie kryją oburzenia. Na Facebooku powstało nawet wydarzenie nawołujące do protestu. Wszystko przez kontrowersyjny przepis uchwalany przez Radę Miasta Krakowa, który brzmi następująco:

„Dopuszcza się prowadzenie działalności usługowej w zakresie przewozu osób, przy czym usługi te mogą być świadczone wyłącznie przy wykorzystaniu: pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym dla których wydano identyfikator, pojazdów zaprzęgowych, publicznego transportu zbiorowego i taksówek”.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem zabroniony będzie wjazd autokarów i pojazdów świadczących usługi przewozu osób w obręb drugiej obwodnicy wyznaczany przez ul. Dietla i Aleje Trzech Wieszczów. Transport turystów do hoteli zlokalizowanych w pobliżu Parku Kulturowego, w tym tych największych: Radisson Blu, Holiday Inn czy Hotelu Wyspiańskiego, będzie mógł od teraz odbywać się wyłącznie taksówkami lub… zaprzęgami konnymi i melexami ze stosownym zezwoleniem. Pytanie tylko, gdzie członkowie zorganizowanych grup przyjeżdżających do Krakowa autokarami mieliby się przesiadać…

Warto zaznaczyć, że w ścisłym centrum stolicy Małopolski znajduje się wiele hoteli z dużym obłożeniem. Zamieszanie związane z przewożeniem turystów czy to meleksami, czy dorożkami z pewnością nie jest na rękę zarówno samym mieszkańcom Krakowa (korki, tłok na ulicach), jak i miejscowym hotelarzom, którzy będą musieli mocno się nagimnastykować, aby zapewnić odpowiedni komfort przejazdu wieloosobowym delegacjom.

Źródło: Magiczny Kraków

Niedawno w byłej stolicy Polski zorganizowano konferencję, na której poruszono temat wyzwań stojących przed turystyką w miastach historycznych. Wówczas wszyscy zgodnym głosem mówili o konieczności podejmowania działań mających na celu podniesienie komfortu zarówno mieszkańców, jak i turystów. Tymczasem wprowadzone przez Radę Miasta Krakowa przepisy mogą przynieść efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.