Transfery kadrowe na rynku alkoholi. Mazurska Manufaktura Alkoholi wzmacnia zespół

0
307

We wrześniu do grona pracowników Mazurskiej Manufaktury Alkoholi – firmy specjalizującej się w produkcji kraftowych alkoholi mocnych klasy premium – dołączyli: Agnieszka Patejczyk ze Stock Poland oraz Szymon Lipka z Bacardi-Martini Polska. Spółka profesjonalizuje także Radę Nadzorczą, powołując do niej wybranych członków z grona swoich akcjonariuszy.

Agnieszka Patejczyk ma ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, głównie w sektorze spożywczym. Poprzednio pełniła funkcję dyrektora ds. sieci handlu nowoczesnego w Stock Poland. Pracowała także na stanowiskach kierowniczych dla tak znanych marek, jak: Pepsico, Pamapol czy PKN Orlen. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej. W Mazurskiej Manufakturze Alkoholi Patejczyk będzie pełniła stanowisko dyrektorki ds. sprzedaży.
Szymon Lipka to on trade manager z bogatym doświadczeniem na rynku alkoholi. Poprzednio odpowiadał za on trade w oddziale warmińsko-mazurskim firmy Bacardi-Martini Polska. Pracował też dla firm: Wyborowa Pernord Ricard, British American Tobacco czy Gallaher Polska. W Mazurskiej Manufakturze Alkoholi Lipka będzie odpowiadał za budowanie i rozwój projektu współpracy z sektorem HoReCa w woj. warmińsko-mazurskim.
Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, która odbyła się 17 września, podjęto uchwały o powołaniu do Rady Nadzorczej spółki ekspertów ds.: finansów (Marek Stoiński), sprzedaży (Agnieszka Patejczyk) oraz marketingu (Kamil Mazuruk), a także przedstawiciela Rady Akcjonariuszy Roberta Nowaka. Każda z wymienionych osób to jednocześnie akcjonariusz Mazurskiej Manufaktury Alkoholi, posiadający portfel min. 4 tys. akcji spółki.
– Od czasu ubiegłorocznej zbiórki crowdfundingowej, w której zgromadziliśmy ponad 2,5 mln zł kapitału od ponad 1000 akcjonariusz, przeszliśmy długą, ale satysfakcjonującą drogę. Naszym priorytetem było zakończenie etapu startupu, intensywny rozwój i profesjonalizacja spółki. Jej elementem jest rozbudowa zespołu, w tym także Rady Nadzorczej, o uznanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w swoich branżach. Przed nami ambitne plany i cele, w tym debiut na rynku NewConnect. Jestem przekonany, że z nowymi osobami na pokładzie zajdziemy bardzo daleko – mówi Jakub Gromek, prezes zarządu Mazurskiej Manufaktury Alkoholi.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.