Transfery kadrowe na rynku alkoholi. Mazurska Manufaktura Alkoholi wzmacnia zespół

0
941

We wrześniu do grona pracowników Mazurskiej Manufaktury Alkoholi – firmy specjalizującej się w produkcji kraftowych alkoholi mocnych klasy premium – dołączyli: Agnieszka Patejczyk ze Stock Poland oraz Szymon Lipka z Bacardi-Martini Polska. Spółka profesjonalizuje także Radę Nadzorczą, powołując do niej wybranych członków z grona swoich akcjonariuszy.

Agnieszka Patejczyk ma ponad 20-letnie doświadczenie w sprzedaży, głównie w sektorze spożywczym. Poprzednio pełniła funkcję dyrektora ds. sieci handlu nowoczesnego w Stock Poland. Pracowała także na stanowiskach kierowniczych dla tak znanych marek, jak: Pepsico, Pamapol czy PKN Orlen. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej. W Mazurskiej Manufakturze Alkoholi Patejczyk będzie pełniła stanowisko dyrektorki ds. sprzedaży.
Szymon Lipka to on trade manager z bogatym doświadczeniem na rynku alkoholi. Poprzednio odpowiadał za on trade w oddziale warmińsko-mazurskim firmy Bacardi-Martini Polska. Pracował też dla firm: Wyborowa Pernord Ricard, British American Tobacco czy Gallaher Polska. W Mazurskiej Manufakturze Alkoholi Lipka będzie odpowiadał za budowanie i rozwój projektu współpracy z sektorem HoReCa w woj. warmińsko-mazurskim.
Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, która odbyła się 17 września, podjęto uchwały o powołaniu do Rady Nadzorczej spółki ekspertów ds.: finansów (Marek Stoiński), sprzedaży (Agnieszka Patejczyk) oraz marketingu (Kamil Mazuruk), a także przedstawiciela Rady Akcjonariuszy Roberta Nowaka. Każda z wymienionych osób to jednocześnie akcjonariusz Mazurskiej Manufaktury Alkoholi, posiadający portfel min. 4 tys. akcji spółki.
– Od czasu ubiegłorocznej zbiórki crowdfundingowej, w której zgromadziliśmy ponad 2,5 mln zł kapitału od ponad 1000 akcjonariusz, przeszliśmy długą, ale satysfakcjonującą drogę. Naszym priorytetem było zakończenie etapu startupu, intensywny rozwój i profesjonalizacja spółki. Jej elementem jest rozbudowa zespołu, w tym także Rady Nadzorczej, o uznanych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w swoich branżach. Przed nami ambitne plany i cele, w tym debiut na rynku NewConnect. Jestem przekonany, że z nowymi osobami na pokładzie zajdziemy bardzo daleko – mówi Jakub Gromek, prezes zarządu Mazurskiej Manufaktury Alkoholi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.