Rusza druga edycja kierunku studiów Zarządzanie Hotelami

0
1135

Rusza druga edycja kierunku studiów Zarządzanie Hotelami na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Po pandemii czas na odbudowę. Na szczęście inwestorzy nie wystraszyli się i kontynuują nowe hotelowe inwestycje. W związku z rosnącą liczbą hotelowych przedsięwzięć niezbędna będzie wykwalifikowana kadra zarządzająca. Celem studiów jest wykształcenie kolejnego pokolenia hotelarzy na stanowiskach decyzyjnych, a dzięki temu stworzenie nowej jakości w zakresie zarządzania hotelami.

Nacisk będzie położony nie tylko na przekazywaną wiedzę teoretyczną, ale zdecydowanie bardziej na nabywanie praktyki niezbędnej w zarządzaniu obiektem hotelowym. Dzięki dużemu udziałowi zajęć o charakterze warsztatowym, studenci otrzymają współczesną wiedzę z zakresu zarządzania hotelem. Nabędą umiejętności w stawianiu i rozwiązywaniu ważnych problemów menedżerskich i wyzwań w branży, do których należą prowadzenie analizy strategicznej i marketingowej, budowy planów strategicznych, marketingowych, kadrowych i finansowych, zarządzania zespołem, rozwiązywania konfliktów, planowania i organizowania pracy własnej i zespołu, a także kontrolowania wyników i raportowania.

Dodatkowo słuchacze uczą się pracy zespołowej, wymieniają się doświadczeniami oraz nawiązują kontakty, które później procentują w dalszej karierze zawodowej. Należy podkreślić, że studentami są w dużej mierze osoby z kilku lub kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Zatem wartością samą w sobie jest fantastyczny networking. Już po pierwszej edycji widać, jakie możliwości networkingowe niesie za sobą studiowanie kierunku zarządzania hotelami na ALK. Jednym z przykładów może być fakt, iż jedna ze studentek pierwszej edycji studiów, która pracuje w warszawskim hotelu Sofitel Victoria, zaaranżowała współpracę między tym właśnie hotelem, a ALK. Dzięki takiemu partnerstwu studenci będą mieli możliwość poznania ciekawego obiektu, ludzi w nim pracujących oraz poznania obecnych wyzwań. W gronie partnerów znalazł się również warszawski Hilton Hotel. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim.

Symulacja inwestycji hotelowej realizowana w formie pracy grupowej, która stanowi równocześnie projekt końcowy, dodatkowo pozwoli na utrwalenie wiedzy w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstwa w branży hotelarskiej i weryfikację założeń biznesowych poznanych podczas zajęć.

Bardzo ważne jest kim są wykładowcy. Są to hotelarze z krwi i kości, którzy jeżeli nie całe życie, to jego większość spędzili w hotelach – i to nie tylko odpoczywając – dzięki czemu znają ten biznes od podszewki.

Wśród wykładowców znaleźli się tacy eksperci jak:

Marta Otrębska
Paweł Lewtak
Artur Trukawiński
Karol Weber
Miłosz Stanisławski
Maciej Straus
Cezary Sarnecki
dr Przemysław Tomczyk
Marcin Wesołowski
Dagmara Plata-Alf
Szymon Lach

8 września odbędą się wirtualne drzwi otwarte, podczas których będzie można posłuchać opinii absolwentów kierunku oraz zadać pytania koordynatorom. Link do rejestracji: https://www.kozminski.edu.pl/pl/wydarzenia/dzien-otwarty-online-zarzadzanie-hotelami

Dla czytelników portalu Horeca Business Club, którzy zapiszą się na studia do 15 września przygotowany jest rabat.

Więcej informacji na temat kierunku, programu i wykładowców można uzyskać na stronie kierunku:
https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/zarzadzanie-hotelami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.