W ostatni długi weekend turyści z Polski postawili na góry

0
187

Wystarczyło wziąć jeden dzień wolnego, by mieć aż czterodniowy urlop. Niektórzy w podróż wybrali się już 14 sierpnia, największą liczbę zapytań o noclegi Nocowanie.pl odnotowało 16 i 17 sierpnia.

Turyści jak zawsze dość późno zabrali się za planowanie sierpniowych wyjazdów. Liczba zapytań o wolne terminy na długi weekend stopniowo wzrastała od czerwca, a na dwa tygodnie przed interesującą nas datą znalezienie noclegu było wręcz niemożliwe.

W okresie od 14 do 18 sierpnia turyści najczęściej poszukiwali noclegów w Zakopanem (9,30%)*, Karpaczu (4,79%), Władysławowie (2,95%), Szczawnicy (2,73%), Szklarskiej Porębie (2,44%), Krakowie (2,36%), Polańczyku (2,32%), Krynicy Morskiej (1,97%), Łebie (1,95%) i Kołobrzegu (1,79%).

Reklama

Trudno stwierdzić czy ceny nad morzem wyglądają korzystniej niż w górach. Zdecydowanie na tle turystycznych miejscowości wyróżnia się Zakopane, gdzie średnia cena noclegu w sierpniu tego roku to 66 zł. W Karpaczu, Szczawnicy czy Szklarskiej Porębie koszt noclegu to ok. 50 zł. We Władysławowie za nocleg turyści płacili średnio 47 zł, a w Krynicy czy Kołobrzegu ok. 55 zł – podaje Nocowanie.pl

Zdecydowana większość osób podróżowała w parach, pytając o noclegi dla dwóch osób, rzadziej pojawiały się zapytania o 3 czy 4 osoby oraz większe grupy.

W tym roku pogoda jest wyjątkowo łaskawa zarówno dla właścicieli obiektów noclegowych, jak też turystów. Piękne, ciepłe i słoneczne lato sprawia, że podróżujemy więcej, a pobyty są dłuższe niż rok temu. Jak zapowiadają synoptycy równie słoneczna ma być jesień, więc zamiast last minute do ciepłych krajów, może warto odwiedzić ciekawe miejsca w Polsce.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!