Pałac Hatzfeldów we Wrocławiu sprzedany. Będzie w nim hotel.

0
1513
Fot.: Rafin

Pałac Hatzfeldów we Wrocławiu został sprzedany za kwotę blisko 38 mln złotych. Nabywcą okazała się spółka Rafin, która w swoim portfolio ma już kilka hoteli.

Władze Wrocławia wystawiły nieruchomość na sprzedaż. Do kupienia był nie tylko pozostałości po budynku ale także przylegający do niego grunt. Cena wywoławcza ogłoszona w przetargu przez miasto wynosiła 37,8 mln zł i tyle dokładnie zapłacił inwestor.

Firma deweloperska Rafin, która wygrała przetarg na zakup tej nieruchomości ogłosiła, że chce odbudować Pałac Hatzfeldów i stworzyć w nim hotel. Spółka ma już doświadczenie hotelarskie, ponieważ w swoim portfolio posiada Hotel Europejski oraz Hotel Piast, a także prowadzi obecnie odbudowę Hotelu Grand.

Prace inwestycyjne mają rozpocząć się w zakupionym budynku dopiero na przełomie 2023 i 2024 roku, i jak wskazuje nowy właściciel potrwają około 3 lat. Oczywiście cały projekt będzie prowadzony we współpracy z konserwatorem zabytków.

„Naszym celem jest odbudowa Pałacu Hatzweldów przy zachowaniu kluczowych parametrów pierwowzoru pozwalających na zaimplementowanie w obiekcie funkcji hotelowej. Rewitalizacja Pałacu Hatzfeldów, unikalna ze względu na jego wartość historyczną, architekturę oraz lokalizację wymaga szczególnego, nacechowanego pietyzmem podejścia.” – podkreśla Paweł Rojek, prezes spółki Rafin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.