Pałac Hatzfeldów we Wrocławiu sprzedany. Będzie w nim hotel.

0
715
Fot.: Rafin

Pałac Hatzfeldów we Wrocławiu został sprzedany za kwotę blisko 38 mln złotych. Nabywcą okazała się spółka Rafin, która w swoim portfolio ma już kilka hoteli.

Władze Wrocławia wystawiły nieruchomość na sprzedaż. Do kupienia był nie tylko pozostałości po budynku ale także przylegający do niego grunt. Cena wywoławcza ogłoszona w przetargu przez miasto wynosiła 37,8 mln zł i tyle dokładnie zapłacił inwestor.

Firma deweloperska Rafin, która wygrała przetarg na zakup tej nieruchomości ogłosiła, że chce odbudować Pałac Hatzfeldów i stworzyć w nim hotel. Spółka ma już doświadczenie hotelarskie, ponieważ w swoim portfolio posiada Hotel Europejski oraz Hotel Piast, a także prowadzi obecnie odbudowę Hotelu Grand.

Reklama

Prace inwestycyjne mają rozpocząć się w zakupionym budynku dopiero na przełomie 2023 i 2024 roku, i jak wskazuje nowy właściciel potrwają około 3 lat. Oczywiście cały projekt będzie prowadzony we współpracy z konserwatorem zabytków.

„Naszym celem jest odbudowa Pałacu Hatzweldów przy zachowaniu kluczowych parametrów pierwowzoru pozwalających na zaimplementowanie w obiekcie funkcji hotelowej. Rewitalizacja Pałacu Hatzfeldów, unikalna ze względu na jego wartość historyczną, architekturę oraz lokalizację wymaga szczególnego, nacechowanego pietyzmem podejścia.” – podkreśla Paweł Rojek, prezes spółki Rafin

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.