„Nie czekamy, działamy!”. Hotele grupy Arche otwarte dla uchodźców

0
929

Już pół miliona ludzi musiało uciekać przed bezprawną, bezmyślną i bezsensowną agresją rosyjską na Ukrainę, zdecydowana większość poszukujących schronienia matek z dziećmi trafiła do Polski. Grupa Arche otworzyła dla nich wszystkie swoje hotele, w których przygotowano pięć tys. bezpłatnych miejsc noclegowych z wyżywieniem.

Już w piątek Arche zdecydowało się otworzyć 16 obiektów w całej Polsce oraz swoje Ecoboxy, czyli Siedliska Arche — komfortowo zaadaptowane i wyposażone kontenery morskie. Firma przygotowała też dla potrzebujących pomocy uchodźców dwa inne schroniska w budynkach nienależące do tej spółki i szuka kolejnych.

Powołany sztab kryzysowy przez całą dobę koordynuje i wspiera działania poszczególnych obiektów, do których włączana jest pomoc społeczności lokalnej i wszystkich ludzi dobrej woli. Właściciel Arche, Władysław Grochowski znany jest z działalności charytatywnej prowadzonej w Fundacji Leny Grochowskiej.

Fot. Materiały Adam Białas

Nie czekamy, działamy! Od soboty zakwaterowaliśmy w bezpłatnych miejscach noclegowych z wyżywieniem już dwa tys. osób i jesteśmy przygotowani, aby w kolejnych dniach przyjąć trzy tys. uchodźców. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, adoptujemy i doposażamy sale konferencyjne i szukamy kolejnych lokali, które można zaadoptować na obecne potrzeby. Z naszej rezerwy finansowej zabezpieczyliśmy pięć mln zł na pokrycie związanych z tym kosztów, a o resztę będziemy martwić się później. Rozumiemy, że jest to gigantyczne wyzwanie i potrzebne będzie nam Wasze wsparcie — mówi Prezes Grupy Arche, Władysław Grochowski.

Fundacja Leny Grochowskiej wspiera działania Grupy Arche poprzez organizację zbiórek i logistyki. W zaledwie kilka dni pracy non stop zorganizowali kilkadziesiąt tys. miejsc, lokując uchodźców w hotelach, a także w miejscach zbiorowego noclegu. Uruchomili także procedurę relokacji osób do prywatnych domów i mieszkań.Obecnie Fundacja potrzebuje naszego wsparcia. Dane do wpłaty osób indywidualnych i firm. Fundacja Leny Grochowskiej, nr rachunku 68 1240 2685 1111 0010 5805 1659 z dopiskiem „Ukraina”.

Apelujemy do firm o przekazywanie darów rzeczowych, potrzebujemy w ilościach hurtowych materacy, łóżek, pościeli, kołder, ręczników, a także produktów spożywczych, higienicznych i chemii. Kontakt dla producentów i hurtowni w/w materiałów pod mailem ([email protected]). Jestem przekonana, że wspólne działania przyczynią się do poprawy sytuacji naszych sióstr i braci opuszczających w stanie wojny Ukrainę, których obecny los jest w naszych rękach. Do fundacji już dziś zgłaszają firmy, które przekazują dary, ale potrzeby są tak ogromne, że każda pomoc jest niezwykle wartościowa. Musimy się jednak przygotować na działania długofalowe i rozwiązywanie kolejnych problemów wynikających z największego kryzysu humanitarnego w Europie XXI w. – mówi dyrektor Fundacji Leny Grochowskiej, Aneta Żochowska.

Wobec tragicznej sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy i w obliczu gigantycznej tragedii humanitarnej ludzi opuszczających swoje domy często bez niczego firma apeluje o podjęcie wspólnych działań pomocowych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Grupy Arche https://hotele.arche.pl/Podstrony/POMOC-DLA-UKRAINY,410 i Fundacji Leny Grochowskiej https://fundacjalenygrochowskiej.pl/Podstrony/Pomoc-dla-Ukrainy,412

Autor: Adam Białas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.