Mex Polska odwołuje i obniża prognozy na 2018 rok

0
729
Spółka Mex Polska zdecydowała się na obniżenie prognoz na rok 2018 i odwołanie ich na 2019. Powodem mają być m.in. niejednoznaczne przepisy prawa podatkowego, a także niestabilna sytuacja na rynku pracy.

W sierpniu 2017 roku spółka prognozowała, że w 2018 jej przychody wyniosą ok. 74,5 mln zł, a zysk netto 5,45 mln zł. We wtorek jednak Mex Polska poinformował, że dokonał obniżenia prognoz na 2018 rok i odwołała prognozy na 2019. Powodem, jak podaje są presje na płace, dostawców na wzrost cen surowców i towarów, zmieniające się trendy konsumenckie oraz niejednoznaczne przepisy prawa podatkowego i niestabilną sytuację na rynku pracy.

Spółka zmuszona będzie do pomniejszenia wyniku finansowego roku 2018 o 171 000 zł (należność główna), powiększona o odsetki. 16 lipca Mex Polska otrzymał pismo z wnioskami i ustaleniami z kontroli celno-skarbowej przeprowadzonej przez Urząd Celno Skrabowy w Łodzi. Kontrola miała na celu sprawdzenie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za okres od stycznia do grudnia 2012 roku.

Kontrola wykazała, że spółka nie przedstawiła przychodu do opodatkowania w roku 2012 na kwotę 900 000 00 zł, z tytułu objęcia udziałów w ,,Ase’’ sp. z.o.o., w zamian za aport w postaci wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek.

Zarząd firmy uznał, że sytuacja rynkowa nie sprzyja prognozowaniu wyników z tak dużym wyprzedzeniem. Według zarządu ryzyko błędu jest zbyt duże, co skłoniło ich do całkowitego wycofania prognoz na 2019 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.