Jak generator linków do płatności pomaga zminimalizować ryzyko transakcji oszukańczych

0
1143

Cyfrowa transformacja, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa, z jednej strony przyspieszyła rozwój rozwiązań bezgotówkowych i tempo ich wdrożenia, z drugiej zaś adopcję tych rozwiązań przez konsumentów. Jednym z nich, stworzonym przez First Data Polska SA głównie z myślą o potrzebach klientów hotelowych, jest Generator Linków. Do niedawna, podczas telefonicznej lub internetowej rezerwacji pokojów, klienci często podawali numery kart płatniczych, za pomocą których pracownicy recepcji hotelowych blokowali określone kwoty na karcie płatniczej celem dokonania rezerwacji. Ta metoda, podobnie jak oczekiwanie na przelew, odchodzi do lamusa.

Zasada działania Generatora Linków jest bardzo prosta. Dane gościa hotelowego podane w trakcie rezerwacji importowane są do systemu First Data Polcard, z którego korzysta obsługa hotelowa. Następnie w tym systemie generowany jest unikalny link, który trafia na adres email wskazany przez klienta. Link odsyła do strony, na której klient wybiera optymalną metodę płatności i dokonuje płatności celem rezerwacji pobytu. Cały proces jest szybki, trwa zaledwie kilka minut, a obsługa hotelowa ma pewność, że rezerwacja została zakończona pomyślnie. Taki link do płatności domyślnie jest ważny przez 7 dni, ale można dowolnie edytować okres jego ważności. Goście hotelowi zazwyczaj dokonują płatności od ręki, ponieważ zależy im na jak najszybszej finalizacji transakcji i rezerwacji np. pokoju w hotelu czy sali konferencyjnej. Oszczędność czasu związana z obsługą płatności jak i automatyzacja rezerwacji jest obopólną korzyścią.

Nieodłącznym elementem każdej e-płatności jest uwierzytelnienie transakcji. W przypadku płatności na miejscu klienci najczęściej przykładają kartę do terminala płatniczego, coraz rzadziej wsuwają ją do niego, a następnie autoryzują transakcję za pomocą kilkucyfrowego PINu. Transakcje internetowe rządzą się swoimi prawami i mają szereg zalet. Nie ma potrzeby bezpośredniego kontaktu między stronami – uwierzytelnienia dokonuje się np. za pomocą jednorazowego kodu otrzymywanego SMS-em od banku albo weryfikując transakcję w aplikacji mobilnej banku.

Ponadto usługa Generator Linków umożliwia wygenerowanie linku do płatności natychmiast po przyjęciu danych zamówienia, a hotel nie musi posiadać strony internetowej ze zintegrowanymi płatnościami online. First Data Polska, czyli operator płatności, przekazuje hotelowi dostęp do platformy, za pośrednictwem której obsługa hotelowa samodzielnie generuje bezpieczne linki. Transakcje za pomocą Generatora są w pełni zabezpieczone najnowocześniejszymi algorytmami bezpieczeństwa, a goście hotelowi mają do wyboru płatność kartą płatniczą, BLIKiem i szybkie e-przelewy z 23 polskich banków. Co więcej, płatności można dokonać w 30 najpopularniejszych walutach dzięki implementacji DCC – umożliwi to gościom zagranicznym płatność w ich rodzimej walucie.

Ostatnie lata intensywnych kampanii informacyjnych prowadzonych przede wszystkim przez banki uczuliły konsumentów na tzw. phishing, czyli wyłudzanie danych kart kredytowych, a także podejrzane formularze czy linki. Pomimo stale rosnącej świadomości pod względem bezpieczeństwa przy płatnościach, niektórzy nadal niestety padają ofiarą przestępców. Dodatkową korzyścią dla hoteli jest minimalizacja ryzyka reklamacji z tytułu nieuczciwych transakcji lub zasadności pobrania płatności, czyli tzw. chargeback, ponieważ do zaakceptowania płatności nie ma potrzeby podawania danych karty płatniczej.

First Data Polska wspiera działalność hoteli udostępniając również inne usługi. Oprócz dokonania rezerwacji – płatności pełnej kwoty lub zaliczki – goście hotelowi w razie potrzeby mogą skorzystać z usługi Cash Back, czyli wypłaty gotówki w recepcji podczas transakcji kartą, dzięki temu nie muszą szukać bankomatu. Wraz z końcem pobytu w hotelu nie muszą też czekać w recepcji na wymeldowanie. Na podstawie wcześniejszej zgody na obciążenie rachunku, opłaty mogą zostać pobierane bezpośrednio z karty płatniczej klienta. Co więcej, istnieje możliwość, aby do zamkniętego rachunku dodać opłaty za telefon, Internet, minibar czy room service.

Więcej informacji o korzyściach i zaletach Generatora Linków znajduje się tutaj.

First Data Polska S.A. należąca do Fiserv, właściciel marki Polcard, jest obecna na polskim rynku od 30 lat i od początku działalności jest blisko związana z branżą hotelarską. W swojej ofercie posiada dedykowane dla hoteli rozwiązania w zakresie obsługi płatności bezgotówkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.