Inwestor Lake Hill Resort & SPA stawia na systemy apart i condo

0
11805
Inauguracja efektownego kompleksu wypoczynkowego Lake Hill Resort & SPA, którego inwestorem jest Artur Kozieja, zbliża się wielkimi krokami. To jednak nie jedyne przedsięwzięcie na rynku nieruchomości, w które zaangażowany jest właściciel hoteli na Dolnym Śląsku i w Małopolsce.

Artur Kozieja znany jest jako deweloper i właściciel firmy Europlan, którą założył w 2004 r. Od tego czasu zajmuje się jednak nie tylko realizacją komercyjnych projektów mieszkaniowych, ale także działalnością na rynku hotelarskim (m.in. odpowiadał za wprowadzenie do Polski chińskiej marki Metropolo – przyp. red.). Kozieja i jego rodzina zarządzają także grupą hotelową, która powstała w 1983 roku. Obecnie w swoim portfolio posiada trzy hotele na Dolnym Śląsku oraz jeden w Krakowie.

Obecnie oczkiem w głowie inwestora jest kompleks wypoczynkowy Lake Hill Resort & Spa, który został zlokalizowany tuż u podnóża Karpacza, nad brzegiem malowniczego zalewu Sosnówka. Widok z większości okien roztacza się na piękną panoramę Karkonoszy w otoczeniu wody. Obiekt utrzymany jest w standardzie ****+ i składa się ze 173 nowoczesnych apartamentów, w pełni wykończonych i wyposażonych. Wśród elementów aranżacji znajdą się takie marki jak Villeroy & Boch, Vado, czy podłogi amerykańskiej firmy MOHAWK. Apartamenty rozmieszczone zostały w dwóch połączonych ze sobą budynkach posiadających windy.

Inwestycja powstaje w modelu condo, a w ofercie znajdują się apartamenty 1, 2 i 3-pokojowe. Każdy z nich posiadać będzie klimatyzację oraz indywidualny balkon lub taras. O samej inwestycji oraz modelach apart i condo Kozieja mówi otwarcie:

„W Polsce faktycznie ten model jest popularny od 2-3 lat. Z jednej strony wynika to z faktu, że pojawiło się sporo nowego kapitału inwestycyjnego. Rośnie grupa osób z nadwyżkami finansowymi, które chcieliby zainwestować. Są to osoby, które zabezpieczyły już przyszłość swoją i swojej rodziny, więc każdy dodatkowy napływ gotówki traktują jako możliwość inwestycyjną. Z drugiej strony trzeba pamiętać o utrzymujących się wciąż na bardzo niskim poziomie stopach procentowych. Wpływa to na potrzebę szukania alternatywnych sposobów lokowania swoich oszczędności. Lokaty bankowe czy skarbowe papiery wartościowe są bowiem nisko oprocentowane. Poszukuje się więc nowych instrumentów postrzeganych jako bezpieczne. W przeciwieństwie do kupowania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, czy akcji spółek notowanych na giełdzie, projekty w systemie condo są bezpieczną inwestycją. Inwestorzy są bowiem właścicielami hipotecznymi nieruchomości. Niezależnie od osiąganych zwrotów, podstawa wartości nieruchomości jest zachowana. Taką sytuację mają osoby kupujące apartament hotelowy na przykład w budowanym przez nas obecnie kompleksie hotelowym Lake Hill Resort & Spa w Karkonoszach” – powiedział Kozieja w rozmowie z dziennikarzem tygodnika Wprost.

Artur Kozieja ma za sobą także bogatą przeszłość akademicką. Jest absolwentem prestiżowego University of Pennsylvania, gdzie uzyskał w 1995 roku tytuł MBA (Master of Business Administration – przyp. red.). Wcześniej ukończył The Wharton School, gdzie w 1993 roku zdobył tytuł Bachelor of Arts. Od 1995 roku, przez siedem lat, pracował w Credit Suisse na stanowisku dyrektorskim. Następnie objął funkcję Managing Directora w Barclays Investment Bank, a w międzyczasie założył spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością – Europlan, której właścicielem pozostaje do dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.