Brytyjczycy wracający do kraju zapłacą za kwarantannę w hotelu

0
672

Brytyjczycy wracający z krajów tzw. wysokiego ryzyka epidemiologicznego trafiają do hotelu przy lotnisku Heathrow na kwarantannę. Za pobyt płacą ponad 1 700 funtów, czyli ok. 9 tys. złotych. Nowe przepisy weszły w życie w miniony poniedziałek.

Hotelowa kwarantanna dotyczy zarówno obywateli jak i rezydentów Wielkiej Brytanii, Irlandii, którzy w ostatnich dniach przed przyjazdem byli w jednym z państw, gdzie występuje duże ryzyko zarażenia się Covid. Dotyczy to kilku kontynentów, a dokładniej 13 krajów Ameryki Południowej, 17 krajów Afryki, a także Portugalii, Panamy i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zgodnie z tymi zasadami obywatele przyjeżdżający ze wskazanych kierunków będą udawać się na 10-dniową kwarantannę. Jako miejsca odizolowane wyznaczono kilka hoteli m.in. w pobliżu londyńskich lotnisk m.in. Heathrow, Gatwick i London City. Zmiany ogłosił premier Boris Johnson pod koniec stycznia.

Reklama

BBC poinformowała, że do tej pory zawarto umowy z 16 hotelami, w których znajduje się prawie 5 000 pokoi. Jak podaje TVN24, jedna z osób, która trafiła do hotelu na kwarantannę przyleciała do Wielkiej Brytanii z Dubaju.

„Byłam w Dubaju przez trzy tygodnie – musiałam zająć się kilkoma sprawami prawnymi, które były bardzo ważne. Nie byłam tam na plaży na wakacjach. Nie mogę nawet zobaczyć moich dzieci w urodziny”

Obowiązkowa kwarantanna we wskazanym hotelu wiąże się z opłatą w wysokości 1 750 funtów, którą każdy obywatel skierowany do obiektu musi pokryć z własnej kieszeni. Koszt obejmuje transport do hotelu, pobyt i testy. Rezerwacji dokonuje się na rządowej stronie przed przylotem do Wielkiej Brytanii.

Złamanie nowych przepisów zagrożone jest grzywną w wysokości od 5 000 do 10 000 funtów, a w skrajnych przypadkach nawet karą do 10 lat więzienia dla osób, które ukryją fakt o tym, że przebywały w jednym z krajów, którego dotyczą nowe przepisy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.