Strona głównaHotelarstwoProkuratura zajmie się podejrzeniami inwigilacji w hotelach PHH

Prokuratura zajmie się podejrzeniami inwigilacji w hotelach PHH

Bartosz Kramek, prezes Fundacji Otwarty Dialog, złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, domagając się wszczęcia śledztwa przeciwko wiceszefowi MSWiA Maciejowi Wąsikowi i europosłowi PiS Joachimowi Brudzińskiemu. Wniosek opiera się na podejrzeniach nielegalnej inwigilacji w hotelach należących do państwowego Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH), w tym przekroczenia uprawnień przez osoby zamieszane w aferę.

W zawiadomieniu do prokuratury, Bartosz Kramek chce, aby został uznany za pokrzywdzonego w sprawie. Wśród osób do przesłuchania wymienia m.in. Wąsika, Brudzińskiego, Cristescu, a także Roberta Z.

Według Gazety Wyborczej w aferze hotelowej jedną z kluczowych ról odgrywa PHH oraz jego prezes, Gheorghe Marian Cristescu. Na podstawie ujawnionej korespondencji e-mailowej między Cristescu a Joachimem Brudzińskim, której autentyczność została potwierdzona, wynika, że PHH było świadome i potencjalnie współpracowało ze służbami specjalnymi w celu monitorowania gości hotelowych.

Jak podaje Gazeta Wyborcza w jednym z e-maili z 9 września, Cristescu informował Brudzińskiego o planowanym spotkaniu liderów Koalicji Obywatelskiej z białoruską opozycjonistką Swietłaną Cichanouską w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, należącym do PHH. Wiadomość miała zawierać również informację o monitorowaniu spotkania przez służby specjalne bez wiedzy uczestników.

Dodatkowo, Robert Z., były kierownik ds. bezpieczeństwa PHH, zeznał, że Maciej Wąsik namawiał go do współpracy w zbieraniu kompromitujących materiałów na Bartosza Kramka, prezesa Fundacji Otwarty Dialog, który korzystał z hoteli należących do holdingu.

W odpowiedzi na publikację „Wyborczej”, PHH nazwał artykuł „fake newsem godzącym w dobre imię spółki” i skupił się na dyskredytowaniu Roberta Z., oskarżając go o „szantażowanie i nękanie pracowników PHH”. Wysłaliśmy szereg pytań do Polskiego Holdingu Hotelowego w tej sprawie, ale na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

 

Sprostowania Polskiego Holdingu Hotelowego sp. z o.o. do materiału: „Prokuratura zajmie się podejrzeniami inwigilacji w hotelach PHH”, opublikowanego w serwisie internetowym horecabc.pl, w dniu 19.04.2023 r.

  1. Nieprawdziwa jest informacja podana przez portal horecabc.pl, jakoby w hotelach Polskiego Holdingu Hotelowego sp. z o.o. (PHH) dochodziło do nielegalnej inwigilacji gości lub przekroczenia uprawnień ze strony zarządu PHH. PHH zdecydowanie temu zaprzecza. O ile jakiekolwiek informacje udzielane są służbom państwa, odbywa się to w wykonaniu obowiązków ustawowych, w granicach i na podstawie przepisów obowiązującego prawa.
  2. Nieprawdziwa jest sugestia, podana przez portal horecab.pl, jakoby Polski Holding Hotelowy Sp. z o.o. (PHH), jej zarząd lub pracownicy, mieli świadomie współpracować ze służbami specjalnymi w celu nielegalnego monitorowani gości hotelowych. PHH zdecydowanie temu zaprzecza.
  3. Nieprawdziwa jest informacja podana przez portal horecbc.pl, jakoby spotkanie liderów Koalicji Obywatelskiej ze Swiatłaną Cichanouską w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport było monitorowane przez służby specjalne bez wiedzy jego uczestników. Zgodnie z wiedzą Polskiego Holdingu Hotelowego sp. z o.o. jedyną służbą uczestniczącą w tym spotkaniu, za oczywistą wiedzą jego uczestników, była Służba Ochrony Państwa.

Polski Holding Hotelowy sp. z o.o.
Komitetu Obrony Robotników 39G | 02-148 Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.