Kolejny kompleks termalny w Zakopanem. Inwestorem ,,Bachleda Hotels”

0
1116

Powstają plany na stworzenie w Zakopanem kolejnego kompleksu termalnego. Inwestorem ma być spółka ,,Bachleda Hotels”, która należy do Adama Bachledy-Curusia, czyli byłego burmistrza miasta, który uznawany jest za jednego z najbogatszych Polaków.

18 stycznia w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Zakopane pojawiła się informacja o planach na powstanie nowego kompleksu basenów termalnych. Obiekt zlokalizowany ma być na Polanie Szymoszkowej, czyli nieopodal hotelu Mercure Kasprowy. Zarówno kompleks, który ma powstać, jak i wspomniany hotel należeć będą do Adama Bachledy-Curusia. Jak się okazuje w miejscu tym jest już kąpielisko, jednak działa tylko w sezonie letnim. Nowy obiekt ma dać turystom możliwość korzystania z niego przez cały rok.

Jak podaje onet.pl: ,,Obecnie na Podhalu działa sześć kompleksów z gorącą, geotermalną wodą. To: „Terma Bania” w Białce Tatrzańskiej; „Termy Bukovina” w Bukowinie Tatrzańskiej; „Chochołowskie Termy” w Chochołowie; „Termy Szaflary” w Szaflarach; „Gorący Potok” w Bańskiej Niżnej oraz „Termy Zakopiańskie” (do niedawna „Aquapark Zakopane”) w Zakopanem”.

Kompleks Bachledy-Curusia ma stworzyć konkurencję głównie dla obiektu, który także znajduje się w Zakopanem i jest własnością miasta. Mieszkańcy twierdzą jednak, że kolejny z basenów przyda się, a odwiedzających nie będzie brakowało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.