Wzrosła liczba klientów polskich obiektów noclegowych – raport GUS

0
348
Jak wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego dotyczącego liczby udzielonych noclegów w obiektach posiadających 10 lub więcej miejsc, w okresie od stycznia do listopada 2018 z krajowej oferty noclegowej skorzystało blisko 31,7 mln osób, czyli o ponad 1,8 mln więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

W porównaniu z rokiem 2017 nastąpił sześcioprocentowy wzrost. Na ubiegłoroczny wynik składa się 25,1 mln turystów krajowych i 6,6 mln turystów zagranicznych.

Raport GUS-u dostarcza również informacji na temat liczby turystów z poszczególnych krajów. Z ofert noclegów nad Wisłą najchętniej korzystają przyjezdni z Niemiec (1,7 mln), Wielkiej Brytanii (513 tys.) oraz Ukrainy (456 tys.).

Reklama

Sprawozdanie pozwala też dowiedzieć się, ilu podróżnych zdecydowało się na nocleg w obiektach stricte hotelowych. W 2018 roku (wyłączając grudzień) ich liczba wyniosła ponad 23,7 mln, na co złożyło się 17,9 mln turystów krajowych oraz 5,8 mln zza granicy. W tym aspekcie również nastąpił wzrost względem analogicznego okresu w 2017, kiedy to to liczba turystów w hotelach wynosiła ponad 22,3 mln (przeszło 16,7 mln turystów krajowych i 5,6 mln zagranicznych).

Pełny raport dostępny jest na stronie Głównego Urzędu Statystycznego

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!