Wydatki Polaków podczas długiego weekendu

0
570

W połowie maja przedstawialiśmy dane jakie opublikował PKO BP, mówiące o wydatkach Polaków w restauracjach i hotelach podczas pierwszych dni otwarcia tych sektorów. Teraz pojawiły się dane dotyczące wydatków w miniony długi weekend.

Ile wydaliśmy na gastronomię i restauracje? Po części na to pytanie pomogą nam odpowiedzieć dane pokazane przez PKO BP. Są to dane z transakcji dokonywanych przez klientów banku przy pomocy kart płatniczych. Dodatkowo bank zawęził kryteria i przedstawił dokładne dane dotyczące wydatków w restauracjach i hotelach.

Dane pokazują, że wydatki mocno wzrosły i duża część rynku na pewno ma powody do zadowolenia. Zawsze przy takiej okazji przypominamy, że to jednak nie odzwierciedla kondycji całej branży, która w bardzo wielu regionach jeszcze nie może liczyć na powrót biznesu.

Reklama

Analitycy PKO BP poinformowali, że średnia tygodniowa (z długim weekendem) wydatków w gastronomii jest już znacznie wyższa niż w ubiegłoroczne wakacje.

Wydatki na hotele też poszybowały mocno w górę i są już na szczycie z ubiegłorocznych wakacji. W tym przypadku jednak średnia z tygodnia nie doszła do poziomu z 2020 roku.

Rozrywka także miała okazję zarobić trochę pieniędzy. To także zasługa otwartych kin czy teatrów, do których ludzie chętnie ruszyli po bardzo długiej przerwie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!