Wydarzenia masowe – ale nie w Polsce

0
252

Aż 9 testowych bardzo dużych wydarzeń masowych będzie zorganizowanych z Wielkiej Brytanii. Będą to m.in. imprezy klubowe czy rozgrywki piłkarskie. Wszystko po to by wprowadzić rozwiązania mające pozwolić na powrót takich wydarzeń.

Władze poinformowały dokładnie, które imprezy masowe będą objęte testami. Wśród nich są m.in. trzy mecze piłkarskie. Chodzi o jak najszybsze wypracowanie takich standardów, które pozwolą na powrót wydarzeń z udziałem publiczności.

Trzy wspomniane mecze odbędą się na stadionie Wembley. Ponadto do testów zakwalifikowano bieg masowy w hrabstwie Hertfordshire, konferencję, wieczór komediowy, dużą imprezę w nocnym klubie w Liverpoolu, seans filmowy czy mistrzostwa w snookerze. Jednym z wymienionych meczy będzie finał Pucharu Anglii 15 maja. Wszystkie wydarzenia będą odbywały się w przedziale od 16 kwietnia do 15 maja.

Reklama

Na kilku wydarzeniach uczestnicy będą poddawani testom na koronowirusa przed i po ich zakończeniu. Ma to pokazać czy i w jaki sposób zarówno wentylacja jak i drogi komunikacyjne pomagają w rozprzestrzenianiu się wirusa. Inne wydarzenia będą testowały aplikację, która pozwala określić czy dana osoba jest już po szczepieniu lub czy ma aktualny, negatywny wynik testu na koronawirusa.

Brytyjczycy rozważają m.in. możliwość wprowadzenia certyfikatów covidowych na podobieństwo tych, które funkcjonują w Izraelu. Boris Johnson twierdzi, że tego typu rozwiązania mogą być wprowadzone dopiero w sytuacji, gdy wszyscy obywatele otrzymają dostęp do szczepionki.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!