Wakacje z Przewodnikami Bez Granic

0
890
Fot. Materiały prasowe Przewodnicy Bez Granic

40 polskojęzycznych przewodników z całego świata, po dwóch latach ograniczeń związanych z COVID 19, wraca do pracy na ulice swoich miast. Przewodniccy ekspaci są najlepszymi tłumaczami lokalnej rzeczywistości i wiarygodnym źródłem najświeższych informacji z regionu. Dostęp do sprawdzonych wiadomości daje bezpieczeństwo i umożliwia turystom przygotowanie dobrego planu podróży.

Odpowiadając na potrzeby turystów, Przewodnicy Bez Granic dzielą się informacjami ze swoimi gośćmi nie tylko w realu, ale chcąc rozszerzyć zakres swoich działań, przygotowali akcje pt. „Wakacje z Przewodnikami Bez Granic”. W ciągu najbliższych miesięcy, w swoich mediach społecznościowych będą dzielić się zarówno aktualnościami z regionów, w których żyją i pracują, ale również przekazywać wiele przydanych porad i podróżniczych wskazówek. Nie zabraknie też interesujących miejsc i ciekawych turystycznych atrakcji – często poza utartym szlakiem, charakterystycznym dla konwencjonalnych przewodników.

Rozmawiając codziennie z naszymi turystami doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa w odradzającej się turystyce zagranicznej. Dwa lata ograniczeń i ciągle zmieniających się procedur związanych z wyjazdami i powrotami do kraju skutecznie zaburzył spokój podróżujących – mówi Agata Sosnowska, pomysłodawczyni projektu Przewodnicy Bez Granic, przewodniczka po Barcelonie i Katalonii. – Wyjazdy wakacyjne nie mogły być planowane z dużym wyprzedzeniem, a decyzje w większości podejmowane spontanicznie, nawet na kilka dni przed wylotem. Również dziś, kiedy wydaje się, że pandemia szczęśliwie dobiega końca, jednym z najczęściej powtarzających się pytań, choć z każdym dniem coraz rzadziej, są te o aktualne ograniczenia. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić naszą akcję. Chcemy dać naszym gościom możliwość kontaktu z naszymi przewodnikami by poczuli się z nami bezpieczniej i łatwiej mogli podjąć decyzję o wyjeździe – dodaje.

Spersonalizowana oferta Przewodników Bez Granic wpisuje się w najnowsze turystyczne trendy. Każdy z członków projektu świadczy profesjonalne usługi przewodnickie w swoim regionie oprowadzając turystów indywidualnych i kameralne grupy, dostosowując program zwiedzana do oczekiwań swoich gości. Przewodnicy mogą również pomóc w rezerwacji noclegu, transportu, wskazać miejsca z lokalnym, pysznym jedzeniem i polecić inne, nieszablonowe miejsca i atrakcje.

Z perspektywy turysty, każdy Przewodnik Bez Granic jest w swojej lokalizacji kimś w rodzaju dobrze poinformowanego znajomego, czy wręcz przyjaciela. Jesteśmy prawdziwymi pasjonatami swojej pracy – doskonale znamy nie tylko historię miejsc w których żyjemy i pracujemy, ale wiemy doskonale, gdzie spędzać czas „poza utartym szlakiem”. Przykładowo – zapytani o to, gdzie najlepiej zjeść coś z regionalnej kuchni, nie wskażemy restauracji, gdzie będą ludzie z całego świata tylko nie będzie nikogo z lokalnych gości. Opowiadamy o naszych lokalizacjach naszymi oczami, a że często mieszkamy w nich większość życia, robimy to tak jak lokalsi, tylko w języku polskim – dodaje Marcin Martinho, współzałożyciel projektu, przewodnik po Lizbonie i Portugalii.

Kampania pt. „Wakacje z Przewodnikami Bez Granic” właśnie wystartowała i potrwa przynajmniej do połowy listopada br. W trakcie tego przewodnickiego cyklu pojawią się najświeższe informacje pochodzące zarówno z Europy jak i najdalszych zakątków świata. Wszyscy zainteresowani będą mogli odwiedzić m.in.: kilka regionów Hiszpanii, Portugalię od północy po południe i wyspy, Grecję, Chorwację, Włochy, Francję, Polskę, Niemcy. Poza Starym Kontynentem będą mogli zajrzeć do Australii, Peru, Urugwaju, Meksyku, Wietnamu, Gruzji, Sri Lanki, Chile, na Bali i do Japonii. Jak to jest możliwe?

Z Przewodnikami Bez Granic można podróżować w realu i online. Akcja online prowadzona jest na Facebooku Przewodników Bez Granic pod adresem:
https://www.facebook.com/przewodnicybezgranic

Dane kontaktowe wszystkich Przewodników Bez Granic w realu, dostępne są na stronie: https://przewodnicybezgranic.pl/przewodnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.