Utrzymanie czystości tapicerowanych mebli

0
217

Obecnie tapicerowane meble spotykamy właściwie wszędzie. Zarówno w hotelowym lobby, w pokoju, ale również w restauracji i salach konferencyjnych. Utrzymanie takich mebli w czystości jest bardzo ważne, ale nie należy do najłatwiejszych.

Tapicerowane meble, czy to w hotelarstwie czy gastronomii narażone są na wysokie ryzyko wystąpienia zabrudzeń, które wywołane jest intensywnością ich eksploatacji, jak również sposobem użytkowania. Mają często kontakt z różnego rodzaju substancjami, które pozostawiają nieestetyczne ślady, dość trudne do usunięcia. Są to m.in. tusz z długopisów, napoje zimne i ciepłe, resztki jedzenia, a także brud, który przenosimy na ubraniu.

Koniecznym jest, aby pamiętać, że takie zabrudzenia najlepiej usuwać natychmiast. Częste użytkowanie krzeseł czy sofy powoduje również, iż kolor z tkaniny się ściera, a w wyniku oddziaływania na materiał promieni słonecznych przedostających się do wnętrza budynku blaknie i traci intensywność. Takie plamy, przebarwienia z czasem będą coraz trudniejsze do zlikwidowania, dlatego bardzo ważnym jest, aby takie meble pielęgnować regularnie i odpowiednim preparatem.

Reklama

Przy czyszczeniu tapicerek, szczególnie trudnych w usunięciu zabrudzeń nie należy stosować środków bazujących na składnikach o zasadowym odczynie. Tunajlepiej sprawdza się aktywna piana. To połączenie związków, odpowiednio dobranych i we właściwych proporcjach, w celu zachowania neutralnego pH. Pozostawiony na zabrudzonej powierzchni środek tworzący piankę wnika we włókna materiału, rozpuszczając zabrudzenia.

Aktywną piankę uzyskać można, stosując preparat do czyszczenia tapicerek Clinex Textile Foam. Jest to środek, który nie tylko usuwa zabrudzenia, ale również opóźnia ich osadzanie się. Jednocześnie odświeża kolor, w związku z czym  jego intensywność zachowana jest na dłużej. Clinex Textile Foam oddziałuje na włókna dwukierunkowo – czyści i pielęgnuje.

Przed użyciem należy wstrząsnąć pojemnik z preparatem. Następnie równomiernie spryskujemy czyszczoną powierzchnie z odległości ok. 20 cm. Pozostawiamy środek w postaci aktywnej piany na ok. 1 minutę. Piana penetruje we włókna i usuwa zabrudzenia. Tapierkę należy czyścić gąbką lub twardą szmatką, a następnie przecierać powierzchnię ściereczką zwilżoną wodą.

Clinex Textile Foam jest bezpieczny dla czyszczonych powierzchni. Nie zawiera substancji wybielających i rozjaśniaczy, dzięki czemu nie niszczy włókien, a skutecznie je pielęgnuje i zabezpiecza. Dodatkowym atutem preparatu jest jego świeży zapach.

 

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.