Usługa Uber Eats zostanie wycofana z siedmiu krajów

0
412

Globalny hegemon Uber Technologies najprawdopodobniej już od 4 czerwca zaprzestanie świadczenia swojej popularnej usługi dowozu posiłków w siedmiu krajach, w tym aż trzech z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Podłożem tej decyzji są jednak względy biznesowe, a nie szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa.

Kierownictwo koncernu z siedzibą w San Francisco poinformowało o planowanym wycofaniu usługi Uber Eats z siedmiu państw – Czech, Rumunii i Ukrainy, a także Egiptu, Hondurasu, Arabii Saudyjskiej i Urugwaju. W wymienionych krajach Uberowi nie udało się uzyskać pierwszej bądź drugiej pozycji na lokalnym rynku delivery, co stanowi podstawowy element strategii spółki, którą zarządza irańsko-amerykański CEO – Dara Khosrowshahi. Z oświadczenia złożonego przez Uber Technologies do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd można dowiedzieć się, iż „rynki porzucone i przeniesione stanowią zaledwie 1% wszystkich zamówień”.

W styczniu bieżącego roku Uber postanowił również odstąpić ogromny rynek dowozu posiłków w Indiach miejscowemu start-upowi Zomato, od którego nabył 9,99% udziałów. Wcześniej amerykańska spółka zakończyła natomiast swoją gastronomiczną działalność usługową w Rosji, Chinach oraz niektórych państwach Azji Południowo-Wschodniej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich usługę dowozu posiłków będzie z kolei koordynować spółka zależna Careem, prowadząca operacje na obszarze Bliskiego Wschodu.

Reklama

Strategiczne decyzje dotyczące porzucenia niektórych rynków nie wpłynęły jednak negatywnie na pozycję Ubera na świecie. W dobie pandemii COVID-19 to właśnie aplikacja Uber Eats jest najchętniej pobieraną przez użytkowników urządzeń elektronicznych zainteresowanych możliwością zamówienia jedzenia przez internet.

https://twitter.com/Nostrad9/status/1257752346089721859

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.