Stolik dla Powstańca – ciekawa inicjatywa ze strony warszawskich restauracji

0
278

1 sierpnia przypada 75 rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji, jak co roku marsz narodowców przejdzie przez centrum Warszawy. O godzinie 17:00, która została określona jako godzina `W` miasto na co dzień tętniące życiem zatrzyma się, czcząc w ten sposób pamięć bohaterów.

W tym roku oprócz marszu upamiętniającego niektóre warszawskie restauracje wyszły z ciekawą inicjatywą, która przyjęła nazwę `Stolik dla Powstańca`. Wydarzenie trwa od 26 lipca do 1 sierpnia i polega na tym, że każdy uczestnik Powstania Warszawskiego oraz jego opiekun może skorzystać z bezpłatnych posiłków oraz napojów w wybranych warszawskich restauracjach. Większość z nich znajduje się na Starym i Nowym Mieście. Organizatorami akcji są Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego. Aby wziąć udział w akcji należy udać się do jednego z wyznaczonych lokali i zająć miejsce przy specjalnie oznaczonym stoliku. Restauracji, które będą gościć powstańców jest czternaście, poniżej są wypisane ich nazwy i lokalizacje:

– Przy Zamku (pl. Zamkowy 15/19)

Reklama

– La Dolce Vita (pl. Zamkowy 15/19)

– Romantyczna (Rynek Starego Miasta 18)

– Latem Bar&Restauracja (Rynek Starego Miasta 10)

– Zachcianek (Rynek Starego Miasta 16)

– Lapidarium Cafe (Rynek Starego Miasta 40)

– Gospoda Kwiaty Polskie (ul. Wąski Dunaj 4/6/8)

– Stolica (ul. Szeroki Dunaj 1/3)

– Ciao Napoli (ul. Wąski Dunaj 4/6/8 i Długa 6)

– Widokówka (ul. Piwna 40/42)

– Przy Dunaju (ul. Nowomiejska 1/3)

– U Pana Michała (ul. Freta 4/6)

– Boruta (ul. Freta 38)

– Enoteka Warszawska (Rynek Nowego Miasta 13/15)

To zaszczyt móc gościć w naszych restauracjach osoby tak zasłużone dla stolicy. Być może dzięki tej akcji uczestnicy Powstania spojrzą na Warszawę okiem współczesnego turysty, zachwycą się jej pięknem i upewnią, po raz kolejny, że warto było walczyć – dodaje Paweł Kubaszewski, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!