Sprostowanie

0
128

Sprostowanie

„W związku z artykułem z 21.06.2021 r. „Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego pozywa redakcję Horeca Business Club” wydanym na „www.horecabc.pl”, oświadczam że nieprawdziwe są następujące wypowiedzi:

„Nie poinformowano nas o żadnej toczącej się rozprawie, na nakaz sądu czekamy (…)”.

Reklama

Kopia dokumentów z Sadu do R. Krzyckiego nie została odebrana przez adresata, choć dokonano jej dwukrotnej awizacji (ostatnio 23.6.2021).

„Na żadne z pytań nie otrzymaliśmy odpowiedzi, a co za tym idzie Marian Cristescu nigdy publicznie nie zdementował, nie skomentował, nie zaprzeczył informacjom przez nas publikowanym. Nie zrobił tego nawet w omawianym oświadczeniu. Co więcej odmawia nam dostępu do informacji…”

R. Krzycki zwrócił się w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej z pytaniami 19.5.2021 i 8.6.2021 otrzymał odpowiedź. PHH wykazała, że część dokumentów jest publicznie dostępna – tak, np. załączony w artykule plik „Uzasadnienie…”

„Pan Cristescu niestety wciągał pracowników już wcześniej w budowanie swojego wizerunku jako dobrego pracodawcy, mówiąc chociażby o tym, że podczas gdy mieli zredukowane wynagrodzenie w czasie jednej z kolejnych fal epidemii, on sam wyszedł z inicjatywą by obniżono również jego wynagrodzenie, co finalnie nie mogło być zrealizowane ze względu na przepisy. Czyli pracownikom można obniżyć wynagrodzenie, prezesowi już nie.”

Dwukrotnie zwróciłem się do Rady Nadzorczej PHH o obniżenie o 20% mojego wynagrodzenia. Od 1.5 do 31.7.2020 oraz od 1.2. do 30.4.2021 miałem obniżone wynagrodzenie.

„Czy prezes Cristescu odpowie na te pytania, czy znów nabierze wody w usta i naśle na naszą redakcję, za publiczne pieniądze kolejnych prawników?”

Koszt prowadzonych w moim imieniu działań prawnych przeciwko R. Krzyckiemu pokrywam ja osobiście.”

Podpisano
Gheorghe Marian Cristescu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!