Sheraton Warsaw ma nowego właściciela

0
1406
Patron Capital private equity jest nowym właścicielem Sheraton Warsaw. Transakcja została zamknięta 27 marca 2019 r., po uprzednim uzyskaniu zgody Komisji Europejskiej na jej dokonanie. Poprzednim właścicielem było konsorcjum firm Benson Elliot, Walton Street i Schroders Hotels.

Hotel jest położony na rogu Placu Trzech Krzyży, przy Parku Ujazdowskim. Do dyspozycji gości jest 350 pokoi. Między rokiem 2003 a 2009 stanowił tymczasową siedzibę szeregu ambasad Kuwejtu, Luksemburga, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Hotel Sheraton w Warszawie jest jednym z czterech hoteli Sheraton w Polsce i jest popularnym miejscem spotkań biznesmenów, a także dyplomatów w Warszawie. Obiektem zarządza Marriott na podstawie umowy o zarządzanie, zawartej pomiędzy Starwood Services Poland, spółką należącą do Marriotta, a PEH Warsaw Bidco. Po sfinalizowaniu transakcji kupna-sprzedaży umowa ta ma pozostać w mocy.

Fundusz Patron Capital, z siedzibą w Jersey, inwestuje w projekty nieruchomościowe na terenie całej Europy, dysponując aktywami w wysokości kilkuset milionów euro.

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!