Restauracje na parkingach centrów handlowych?

0
451

Od 15 maja gastronomia będzie mogła świadczyć swoje usługi w ogródkach. Nie każdy ma taką możliwość, ale z pomocą przychodzi kreatywność. Restauracje w centrach handlowych mogłyby otworzyć swoje ogródki na ostatnich piętrach parkingów.

Jak podaje serwis Money.pl Polska Rada Centrów Handlowych skierowała w tej sprawie list do największych galerii handlowych w Polsce.

„Zachęcamy do wsparcia gastronomii w przygotowaniu miejsc do konsumpcji na zewnątrz oraz rozważenie możliwości zorganizowania nowych ogródków zewnętrznych” – takie informacje płyną ze wspomnianego listu.

Reklama

Rada wskazuje kilka pomysłów na zorganizowanie takich miejsc, w których mogłyby stanąć ogródki restauracyjne i tym samym można by pomóc najemcom z branży gastronomicznej. Idealne miejsca to tereny zielone i utwardzone, zlokalizowana na terenach przyległych. Cześć z nich z powodzeniem mogłaby przeznaczyć miejsce na terenach parkingów, szczególnie tych wielopiętrowych, gdzie ogródki mogłyby stanąć na ostatniej kondygnacji i być świetną atrakcją dla gości.

Polska Rada Centrów Handlowych apeluje przy okazji do wszystkich galerii, aby przestrzegać reżimu sanitarnego i przygotować się zgodnie z przepisami i wytycznymi Sanepidu do prowadzenia tego typu działalności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!