Protest hotelarzy w Warszawie. Komentarz organizatora.

0
407

W minionym tygodniu odbył się w Warszawie protest hotelarzy pod kancelarią premiera. Przy okazji zebrano podpisy pod petycją w obronie hoteli.

Jednym z organizatorów tego wydarzenia był Krzysztof Przyłucki, właściciel hotelu Folwark Łękuk Hotel SPA Mazury. Wczoraj na swoim fanpage podsumował to wydarzenie, zatem zapraszamy do lektury.

„Minął tydzień od naszego protestu w Warszawie. Pora na małe podsumowanie.

Reklama

Ponad 600 osób podpisało naszą petycję, setki innych wsparło nas na Facebooku i w innych mediach (dziękuję!). Dużo mniej zdecydowało się dołączyć do nas „w realu”. Rozumiem to. Wiem, że obawiacie się o swoje firmy, o możliwe represje, kontrole, kary. Wielu z Was zwyczajnie brakuje pieniędzy na eskapadę do Warszawy.

Ale nie możemy się bać. Jako wolni obywatele, mamy prawo protestować, gdy dzieje się nam krzywda. Prawo i obowiązek. Zwłaszcza my – przedsiębiorcy – od których zależy dobrobyt tysięcy rodzin. Nie lękajcie się.

Nasz protest spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Dzięki nim nasze argumenty mogły wybrzmieć szeroko i dotarły do milionów odbiorców. Najważniejsze kanały TV (w tym TV Trwam!) oraz liczne gazety i portale przez kilka dni relacjonowały nasze działania. Wyjątkiem była TVP (która za to odwiedziła nas 2 tygodnie wcześniej, gdy rząd hotele otwierał…)

Również rząd niezbyt zainteresował się naszym protestem – chyba że uwzględnić policjantów, w liczbie kilkakrotnie przewyższającej liczbę protestujących.
Mimo to – warto było. Choćby po to, by się przekonać, jak wiele osób nas wspiera.

Dziękuję:
– współpracownikom i przyjaciołom za udział w proteście. To właściwie Wasza inicjatywa. Jesteście wspaniali!
– wszystkim, którzy dołączyli do nas w Warszawie. Dzięki Wam czuliśmy się pewniej i bezpieczniej.
IGHP – za wsparcie naszej akcji i pomoc logistyczną
– policjantom – za uwzględnienie trudnej sytuacji mazurskiego hotelarstwa przy ustalaniu wysokości mandatów
– naszym Gościom i przyjaciołom – za liczne wyrazy poparcia i autentycznej troski (a szczególnie Kubie Z., który zadeklarował zaopiekowanie się Gromitem, jeśli nas wsadzą do więzienia 🙂”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!