Projekt wnętrz katowickiego Qubus Hotel

1
391

W Katowicach trwa budowa nowego czterogwiazdkowego hotelu biznesowego sieci Qubus Hotel. Jak zapewnia studio architektury wnętrz MIXD, obiekt będzie wyróżniał się przytulnymi wnętrzami z dużą ilością drewna i niebanalnych detali.

Qubus Hotel to znana polska sieć hotelowa. To właśnie chcieli zaakcentować projektanci z MIXD przygotowując swój projekt. Zaowocowało to zupełnie nowym typem hotelu biznesowego.

– „W głębokiej warstwie budujemy doświadczenie gości odwołując się poprzez detale do popularnych elementów wyposażenia polskich domów sprzed 3-4 dekad. Mamy nawiązania do klasycznych mebli na wysoki połysk, ale skontrastowane z nowoczesnymi wnętrzami. Mamy drewniane boazerie, ale o bardzo wysokiej jakości wykonania. Mamy kinkiety przypominające te z lat 70. ale są to współcześnie wykonane modele ze szkła prasowanego. Mamy na ścianach i słupach tynki strukturalne i „baranki”, ale w kontekście nowoczesnej, wysokiej jakości przestrzeni czterogwiazdkowego hotelu zyskują one zupełnie inny charakter. ” – mówi o designie wnętrza Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD.

Reklama

Z części wspólnych hotelu będą mogli korzystać zarówno goście przyjezdni jak i ci mieszkający na co dzień w Katowicach. Wszystko za sprawą nowoczesnej organizacji przestrzeni. W Qubus Hotel niewielka recepcja została usunięta w cień. W centralnym miejscu lobby została zlokalizowana kawiarnia, a obok niej duży stół common table gdziem można organizować przyjęcia okolicznościowe czy obiady. Zarówno dla inwestora jak i projektantów ważne było, żeby ta część hotelu służyła również mieszkańcom okolicy.

Współczesne Katowice to miasto, które transformuje się silnie między innymi poprzez ekologię i ochronę środowiska. Dlatego dla projektantów bardzo istotne było to, by tworzony przez nich hotel był zgodny z duchem tego miejsca. Wykorzystali m. in. wełniane wykładziny dywanowe i inne materiały z certyfikatami ekologicznymi, postawili na polskie meble by obniżyć ślad węglowy projektu i wspierać lokalnych producentów. Inny czynnik zmieniający Katowice to kultura, a zwłaszcza liczne odbywające się tu festiwale muzyczne. Te wydarzenia przyciągają do miasta wielu gości z Polski i zagranicy.

– „Naszym ukłonem w stronę tej grupy jest zainstalowany w lobby gramofon i obszerna płytoteka – dzięki integracji z systemem nagłośnienia lobby to goście-melomani mogą decydować jaką muzykę usłyszymy w Qubus Hotel Katowice – mówi Piotr Kalinowski.

Każdy z gości zapamięta też z pewnością wyraziste prace lokalnych artystów zdobiące wnętrza hotelu.

-„Zamiast banalnego storytellingu położyliśmy nacisk na to, by gość hotelu czuł się tu przyjemnie i dobrze wspominał nawet krótki biznesowy pobyt, gdy melduje się późnym wieczorem, a rano rusza w dalszą drogę. Hotel jest kameralny (97 pokoi), panuje w nim ciepła, domowa atmosfera. Marka Qubus Hotel słynie ze swojego serwisu śniadaniowego, dlatego stworzyliśmy do serwowania śniadań piękną kuchnię, łączącą najlepsze polskie meblarstwo z wpływami modernizmu. Ta sama przestrzeń wieczorem może stać się miejscem warsztatów kulinarnych czy degustacji wina – to daje hotelowi przestrzeń do animacji różnorodnych wydarzeń.” – objaśnia Piotr Kalinowski

Pierwsi goście będą mogli skorzystać z oferty Qubus Hotel wiosną 2021 roku.

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. ja zdecydowałem się na firmę DD Projekt. To jest poważna firma z dużym doświadczeniem wiec nie bałem się i powierzyć dużego remontu. Najpierw wykonali projekt wnętrza a później po naszej akceptacji go wykonali. Nie było łatwo bo do przerobienia było wiele rzeczy ale chłopaki mi zaimponowali bo dotrzymali terminu – a szczerze mówić nie wierzyłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.