Premier odwołuje wszystkie imprezy masowe w Polsce

0
198

Premier Mateusz Morawiecki odwołał wszystkie imprezy masowe w Polsce. Decyzja zapadła po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego. W związku z taką decyzją Zarząd MT Targi poinformował o zmianie terminu  EuroGastro i WorldHotel. 

Impreza początkowo miała odbyć się za dwa tygodnie.

„Zaistniała sytuacja okazała się wyzwaniem dla nas wszystkich – organizatorów, wystawców, jak i odwiedzających, którzy już zaplanowali swoją wizytę na targach. Jednak bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników jest i będzie dla nas najwyższym priorytetem. W obliczu wyższych i niezależnych od nas okoliczności sytuacja stała się na tyle poważna, że decyzja o przesunięciu terminu Targów jest, na chwilę obecną, najlepszym z możliwych rozwiązań.

Reklama

Tym bardziej chcemy podziękować za liczne głosy zrozumienia i wsparcia. Jesteśmy przekonani, że w obliczu aktualnej sytuacji i wynikającego z niej potencjalnego zagrożenia zdrowia publicznego jest to jedyna możliwa decyzja.

Przepraszamy za niedogodności związane z przesunięciem terminu Targów. Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem.” – czytamy na stronie organizatora, który zobowiązał się do podania nowego terminu do końca tego tygodnia.

W decyzji ogłoszonej przez Morawieckiego chodzi o WSZYSTKIE imprezy masowe. Według ustawy zalicza się do nich każde wydarzenie odbywające się w hali, w którym uczestniczy co najmniej 500 osób i wszystkie imprezy dla co najmniej 1000 osób, które są organizowane w plenerze.

O zmianach w terminach wydarzeń branżowych będziemy informować na bieżąco.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!