Polski Holding Hotelowy zapewni noclegi dla personelu ośmiu szpitali jednoimiennych

0
221

Polski Holding Hotelowy poinformował dziś o parafowaniu umów z władzami ośmiu szpitali jednoimiennych. Na mocy zawartych porozumień medycy znajdujący się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem będą mogli skorzystać z bezpłatnych noclegów w prywatnych obiektach rozlokowanych na terenie całego kraju.

Noclegi dla pracowników służby zdrowia będą finansowane przez utworzoną w tym celu na początku ubiegłego miesiąca fundację „Hotele dla Medyków”. To jeden z wielu zainicjowanych przez spółkę PHH projektów społecznych, których celem jest niesienie pomocy medykom zaangażowanym w zwalczanie pandemii COVID-19. Od momentu przelewu pierwszego miliona z konta Polskiego Holdingu Hotelowego, budżet fundacji rozrósł się do kwoty 3,25 mln zł, głównie dzięki wpłatom dokonanym przez Polski Holding Nieruchomości, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” oraz Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.

„Jesteśmy gotowi pokrywać koszty tych pokoi i dzięki temu nasza fundacja, oprócz wsparcia kadry medycznej, daje również konkretne wsparcie dla hoteli prywatnych. Jest to gest w kierunku tych hoteli, które zdecydowały się na pomoc w tym trudnym czasie, aby o wiele łatwiej mogły przejść zastój gospodarczy i tym samym mogły pokrywać swoje koszty operacyjne. Podpisaliśmy już osiem umów ze szpitalami, a kolejne są w trakcie weryfikacji. W ten sposób realizujemy naszą misję nie tylko wsparciem dla medyków, ale i dla branży hotelarskiej” – tłumaczy w oficjalnym komunikacie Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Reklama

W akcję zaangażowanych zostało 12 prywatnych hoteli, z których część już wcześniej oferowała nieodpłatne usługi dla lekarzy, pielęgniarek, czy sanitariuszy. Obecnie trwają prace nad sporządzeniem uniwersalnych wzorów umów pomiędzy szpitalami i hotelami pod izolatoria, a także ustaleniem wysokości opłat dla właścicieli prywatnych obiektów, w których oprócz PHH uczestniczy także Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Ministerstwo Zdrowia.

Od początku pandemii COVID-19 w naszym kraju Polski Holding Hotelowy zdążył już dostarczyć pracownikom medycznym prawie 6,5 tys. darmowych posiłków, a 500 kolejnych do stołecznego izolatorium. Ponadto siedem obiektów należących do PHH zostało przeznaczonych wyłącznie na użytek personelu medycznego, natomiast pięć innych hoteli przekształcono w izolatoria. Jak informuje spółka, do końca kwietnia korzystający z nieodpłatnej oferty PHH (w tym pacjenci oddziałów onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka) spędzili łącznie aż 5 tysięcy nocy w należących do holdingu obiektach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!