Oferta zimowych lotów z Gdańska

0
105
Potencjał Portu Lotniczego Gdańsk jest wciąż duży, mimo pandemii i trudnej sytuacji na rynku lotniczym, spowodowanym dużą niepewnością. Oferuje pasażerom większość dotychczasowych połączeń regularnych. W ofercie jest 11 kierunków w Norwegii, m.in. Oslo, Bergen i Stavanger. Port Lotniczy Gdańsk oferuje w zimowej siatce ponad 20 bezpośrednich połączeń w całej Skandynawii. Dodatkowo linia lotnicza Wizz Air planuje od początku grudnia zwiększenie częstotliwości kursowania na części skandynawskich kierunków. 

Bardzo popularne są nadal podróże do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Londyn to wciąż kierunek numer jeden dla pasażerów latających z Gdańska. Podróże na wyspy pozostają w siatce połączeń pomimo wprowadzonego obowiązku 14-dniowej kwarantanny dla przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii oraz ogłoszenia najwyższego stopnia zagrożenia epidemicznego w Irlandii.

Dzięki wypracowanej przez lata siatce połączeń, opartej na potencjale lotniska na poszczególnych rynkach, oferujemy naszym pasażerom zimowy rozkład lotów znany im w większości z lat poprzednich, oczywiście uwzględniając zmniejszenie częstotliwości na niektórych lotach. Te ograniczenia są niewielkie, porównując się do innych portów lotniczych w Polsce, a także biorąc pod uwagę skalę cięć w lotach, jakich dokonują linie lotnicze w Europie Iwona Tomczyńska kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Mimo zimy, w najbliższych miesiącach z Gdańska będzie można polecieć na Maltę i do Mediolanu, do Pafos i Larnaki na Cyprze czy do Odessy w Ukrainie. Port Lotniczy Gdańsk oferuje także możliwość spędzenia zimowych wakacji na plażach w Turcji i Egipcie. Profesjonalną opiekę podczas wypoczynku oraz organizację całego wyjazdu z Gdańska tej zimy zapewnia czterech tour operatorów: TUI, Nowa Itaka, Rainbow Tours i Coral Travel.

Reklama

Tzw. „zima lotnicza” będzie trwała do ostatniego weekendu marca 2021 roku. Wiosną mają wrócić połączenia do tak oczekiwanych miejsc jak Barcelona i Alicante w Hiszpanii, Ateny w Grecji i Bari we Włoszech.

Port Lotniczy Gdańsk dba o bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Lotnisko wdrożyło wszystkie wymagane zalecenie służb sanitarnych związane z przeciwdziałaniem zakażeniom koronawirusem. Komfort Portu Lotniczego Gdańsk zwiększa natomiast strefa Premium, w której podróżni mogą skorzystać z salonu VIP, Executive i szybkiego przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa, czyli Fast Track.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami związanymi z epidemią koronawirusa, dopuszczalne są podróże lotnicze z Polski do wszystkich krajów Unii Europejskiej, Strefy Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Szczegóły TUTAJ

Siatka zimowa
Ryanair: Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Odessa, Oslo-Torp, Pafos, Sztokholm–Skavsta;
Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Bergen, Billund, Bodo, Charków, Doncaster-Sheffield, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Goteborg, Hamburg, Haugesund, Kijów-Żulany, Kolonia-Bonn, Larnaka, Liverpool, Londyn-Gatwick, Londyn-Luton, Lwów, Malmo, Mediolan-Bergamo, Odessa, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Rejkiawik-Keflavik, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku, Zaporoże;
LOT: Kraków, Warszawa;
KLM: Amsterdam, SAS: Kopenhaga; Lufthansa: Frankfurt; Norwegian: Oslo-Gardermoen, Kopenhaga.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!