Niemiecka grupa Meininger otworzy pierwszy hotel w Polsce

0
954

Niemiecka grupa hotelowa podpisała umowę na zagospodarowanie nieruchomości w Warszawie. Już niedługo goście będą mogli korzystać z pokoi prywatnych i wieloosobowych. Hotel w stolicy będzie pierwszym w Polsce obiektem tej sieci i drugim w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa Meininger wywodzi się z Niemiec i prowadzi hotele klasy ekonomicznej, adresowane do rodzin i osób podróżujących biznesowo. Hotele łączą komfort z udogodnieniami i swobodną atmosferą znaną z hosteli. Obiekty położone w ścisłym centrum oferują swoim gościom pokoje za niewygórowaną cenę i dostęp do wspólnych przestrzeni, takich jak kuchnia, strefa śniadaniowa czy strefa gier. Grupa działa na dziesięciu rynkach, między innymi w Belgii, Rosji, Danii, Włoszech i na Węgrzech.

Polska to nie jedyny nowy kraj, do którego wkracza Meininger. Już niedługo planowane są otwarcia hoteli w Paryżu i Lyonie, a także w Waszyngtonie, które wyznaczają wejścia na rynek francuski i amerykański. To część realizowanej przez grupę strategii wzrostu, zakładającej zarządzanie około 34 tysiącami miejsc noclegowych do 2024 roku.

Meininger obsługuje obecnie 28 hoteli hybrydowych w Europie, w których znajduje się łącznie 4229 pokoi i 15 047 łóżek. Hotele zlokalizowane są w 16 europejskich miastach, takich jak Amsterdam, Berlin, Kopenhaga, Londyn, Mediolan, Monachium, Rzym, Petersburg i Wiedeń. Jednocześnie realizowanych jest 16 nowych projektów hotelowych. W roku budżetowym 2018/2019 grupa odnotowała obłożenie pokoi w wysokości 90%.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.