Narodowy przewoźnik wprowadza nowy kurs na Florydę

0
782
Nowe połączenie z Warszawy do Miami zadebiutuje 1 czerwca przyszłego roku. To największa destynacja w Stanach Zjednoczonych, która do tej chwili nie była obsługiwana przez polskiego przewoźnika narodowego. LOT będzie jednak musiał stawić czoła potężnemu konkurentowi, jakim jest American Airlines.

Realizujący nowe połączenie Dreamliner będzie kursował cztery razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek i sobota). Wyloty z Lotniska Chopina zaplanowano na godz. 12:15. Trwający blisko 11,5 h rejs zakończy się ok. 17:30 czasu lokalnego. Kurs powrotny przewidziano natomiast na godz. 20:05. Lądowanie w Warszawie nastąpi kolejnego dnia, kwadrans po południu.

Miami stanie się piątą destynacją w USA, do której będzie można dostać się bezpośrednio z naszego kraju. Półtora roku temu polski narodowy przewoźnik otworzył połączenie do najludniejszego miasta Kalifornii – Los Angeles.

„Wyniki obłożenia i rentowności rejsów LOT-u do Los Angeles w drugim roku funkcjonowania potwierdzają, że wybór tej trasy był od strony biznesowej bardzo dobrą decyzją. To też argument za uruchomieniem Miami, ponieważ pod względem potencjału ruchu pasażerskiego i atrakcyjności kierunku, między tymi dwoma połączeniami jest sporo analogii” – przekonuje Konrad Majszyk, z Biura Prasowego PLL LOT.

Wprowadzenie do oferty lotów na Florydę ma wiele plusów. Chociaż utrudnień związanych z ogromną odległością przewoźnik nie uniknie, to całą rotację prawdopodobnie uda się zamknąć w 24 godzinach, co będzie bardzo korzystne w kontekście planowania siatki i obiegu samolotów. Ponadto brak wyraźnej sezonowości tego kierunku powinien zagwarantować stałe zainteresowanie ze strony turystów. Biorąc pod uwagę pokaźną liczbę Polaków zamieszkujących Florydę, można przypuszczać, że grupa naszych emigrantów będzie stanowić dużą część klientów LOT-u.

Lotnisko w Miami przyjęło w ubiegłym roku ponad 44 mln pasażerów. Obecnie największymi europejskimi przewoźnikami operującymi na tym aeroporcie są Iberia i British Airways. Sezonowo połączenia na Florydę oferują również Finnaira i Austrian Airlines. W regionie Europy Centralnej i Wschodniej kursy do Miami umożliwia jedynie rosyjski Aerofłot (z Moskwy-Szeremietiewa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.