Najlepszy styczeń w historii lotniska Modlin

0
118
Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin nowy rok rozpoczął najlepszym styczniem od początku istnienia.

Prawie 235 tysięcy pasażerów odprawiło w styczniu lotnisko, to blisko 2 procent więcej niż w tym okresie rok temu.

„To stała tendencja od wielu miesięcy. Dla podróżnych z centralnej i północno-wschodniej Polski nasze lotnisko to często port pierwszego wyboru. Wygodny i szybki dojazd czy możliwość skorzystania z dobrej bazy handlowo- gastronomicznej to główne atuty Modlina” – skomentował Leszek Chorzewski pełniący obowiązki prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Do końca 2022 roku, stale rosnąca liczba pasażerów portu zyska nową możliwość bezpośredniego połączenia kolejowego. Oferty w przetargach na budowę linii kolejowej do lotniska będzie można składać w najbliższym czasie. Końcowe konsultacje w sprawie wydania decyzji na to połączenie ogłosiła właśnie

Reklama

Obecnie do lotniska, które jest oddalone od ścisłego centrum Warszawy o 40 km, można dojechać autokarem lub pociągiem do stacji w Nowym Dworze Mazowieckim, a następnie autobusem pod sam terminal.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin działa od 2012 roku, systematycznie notując wzrost odprawionych pasażerów. Rekordowy pod tym względem okazał się 2018 rok, w którym z portu skorzystało blisko 3,1 mln pasażerów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.