Mistrzowie Kawy – Barista of The Year 2019

0
791
Joanna Ślazyk została zwycięzcą tegorocznego Barista of The Year. Jej pasja i ogromna wiedza na temat kawy doprowadziły ją do sukcesu.

50 baristów z całej Polski zgłosiło się do tegorocznych mistrzostwa Barista Of The Year 2019, a najlepszym z nich okazała się Joanna Ślazyk. Wyróżnienie zawdzięcza swojej ogromnej wiedzy, pasji i zamiłowania do kawy. Jury zachwyciły wyjątkowe umiejętności techniczne Joanny i to zadecydowało, że nie miała sobie równych. Na co dzień laureatka pracuje w kawiarni Costa Coffe mieszczącej się w Galerii Krakowskiej. Będzie ona reprezentować nasz kraj podczas finału europejskiego, który od 2014 roku jest jego gospodarzem.

Mistrzostwa Barista of The Year pierwszy raz w Polsce odbyły się w 2011 roku. W czasie tego wydarzenia Polska rywalizuje z Baristami pochodzącymi m.in. z: Czech, Bułgarii, Litwy, Portugalii, Rosji, Malty, Hiszpanii, Węgier czy Francji.

Reklama

Uczestnicy konkursu Barista of The Year zmagają się na 5 etapach – eliminacje w kawiarniach, Mistrzostwa Regionalne, Finał Krajowy, który odbył się 28 marca tego roku, Finał Europejski (16 maja odbędzie się w Warszawie) oraz Champion of Champions,w którym biorą udział mistrzowie parzenia czarnego napoju z całego świata.

Więcej możesz na ten temat przeczytać tutaj

Chcesz wiedzieć więcej na temat konkursów baristów? Sprawdź Caffè Vergnano Best Barista 2019

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!