Mimo pandemii otworzyli w minionym roku 5 hoteli. Architekci nie zwalniają tempa

0
492

Pandemia zaskoczyła nas wszystkich i spowodowała duże zmiany na rynku. Z pewnością miniony rok był jednym z najtrudniejszych w historii branży hotelarskiej. Mimo to, wciąż powstają nowe obiekty, które być może niebawem powitają pierwszych gości….

Pomimo pandemii, pracownia Tremend w ubiegłym roku otworzyła aż 5 hoteli. Działania kontynuowano zwykle w formie online, jednak nie stanęło to na przeszkodzie, aby sfinalizować realizacja rozpoczęte przed pojawieniem się koronawirusa. Oto obiekty, które otwarto w 2020 roku.

Crowne Plaza Warsaw the HUB oraz Holiday Inn Express®

Reklama

Wielkomiejski, odzwierciedlający tętniącą życiem stolicę, ale niepozbawiony nawiązań do natury – hotel Crowne Plaza to nowe miejsce na mapie Warszawy, otwarte w listopadzie ubiegłego roku. Hotele są częścią nowoczesnego centrum biznesowego. Crowne Plaza oferuje ponad 200 pokoi i apartamentów z najwyższej jakości designem, dostosowanych do oczekiwań gości z całego świata. Architekci odpowiadali za projekt architektoniczny i branżowy hoteli oraz za dekorację wnętrz. W projekt zaangażowali się: Magdalena Federowicz-Boule, Łukasz Zalewski, Maksym Szymon Tkacz, , Olga Stępień-Szczepankiewicz, Aleksandra Falba, Daria Cichoń, , Ewa Dolot, Piotr Kanclerowicz, Ula Rymanowicz, Joanna Kuzio, Radosław Klimek, Klaudyna Czechowska, Renata Kuczera, Michał Puchalski, Anna Stachi, Jolanta Grzybowska, Aleksander Dymkowski, Paulina Szarzec.

Gdańsk Novotel Marina

Realizacja w Trójmieście, w której pracownia odpowiadała za odnowienie stref wspólnych. Zostały one utrzymane w eklektycznym stylu. Kolorystyka nawiązuje do morza i nadbałtyckich plaż – stonowane błękity, rattanowe dodatki i stoliki z pni pozwalają poczuć wakacyjny klimat. Nie zabrakło także dekoracji w postaci zielonej ściany oraz neonu w strefie restauracyjnej. Za projekt wnętrz odpowiadali: Magdalena Federowicz-Boule, Paulina Szarzec, Marta Szymanowska, Aleksander Dymkowski, Klaudyna Czechowska.

Hostel A&O: minimalizm z industrialną nutą

Hostel powstał w budynku, w którym wcześniej mieściła się tu siedziba Zakładów Radiowych im. M. Kasprzaka. Odmieniony wygląd dawnego biurowca to efekt współpracy pracowni architektonicznej Tremend oraz BWM Architekten und Partner ZT GmbH. Budynek zachował swoją dawną formę, jednak zyskał odświeżoną elewację i wnętrza o swobodnym klimacie. Za projekt odpowiadali: Magdalena Federowicz-Boule, Piotr Łęgiewicz, Robert Więckowski, Marta Idczak, Marcin Baranowski.

ibis Styles Bolesławiec

Przekraczając próg hotelu, goście przenoszą się do świata ceramiki i poznają jej historię. Na ścianach korytarzy znajduje się motyw charakterystycznego kobaltowego barwnika, fotele w recepcji przybrały kształt filiżanek, do rzemiosła nawiązują także inne elementy wyposażenia. Całość jest kolorowa, wypełniona sztuką i zachęcająca do bliższego przyjrzenia się procesowi powstawania kultowych naczyń. Autorami projektu architektonicznego budynku są: Magdalena Federowicz-Boule, Joanna Staniek, Kamila Stajno, Aleksandra Pawłowska, Maciej Kucharuk Wnętrza zaprojektowali: Magdalena Federowicz-Boule, Kama Kowacz, Daria Cichoń, Paulina Szarzec, Martyna Wojtasik, Renata Kuczera, Marta Szymanowska, Aleksander Dymkowski.

ibis Styles Tomaszów Lubelski

Położony nieopodal malowniczej Krainy Roztocza oraz Puszczy Solskiej hotel nawiązuje do swojego otoczenia. Lokalne nawiązania to wizytówka brandu. Wnętrza hotelu przypominają las. Lampy w kształcie szyszek, stoliki kawowe w kształcie pni, zielona roślinność i paleta barw zaczerpnięta z natury sprawiają, że można poczuć się tu jak w samym sercu lasu. Wnętrza zaprojektowali: Magdalena Federowicz-Boule, Kama Kowacz, Katarzyna Przychodzka, Daria Cichoń, Klaudyna Czechowska, Olga Stępień-Szczepankiewicz.

Więcej na:  http://tremend.pl

Facebook:  https://www.facebook.com/tremendarchitects

LinkedIn:    https://www.linkedin.com/company/12623022/admin/

Instagram:  https://www.instagram.com/tremend_architects/

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!