Mądra moda na kiszonki – drugie spotkanie w ramach cyklu #ZamiastZaMiasto

0
117

Już w najbliższy weekend, 27-28 lipca, w Placu Unii odbędzie się drugie z cyklu wakacyjnych spotkań w ramach akcji #ZamiastZaMiasto. Klienci centrum handlowego będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach z robienia kiszonek, koronek oraz kosmetyków naturalnych. Dzięki niepowtarzalnemu klimatowi wydarzenia, uczestnicy zajęć przeniosą się z hałaśliwego miasta na spokojną polską wieś. I to wszystko w samym centrum Warszawy! 

Kiszonki przeżywają dziś swoją drugą młodość i szturmem podbijają polskie stoły, jako niezwykle zdrowe dodatki. Wyroby te zawierają mnóstwo witamin i minerałów oraz mają właściwości antynowotworowe. Najlepsze kiszonki, to takie wykonane samodzielnie, dlatego Plac Unii wyszedł naprzeciw najnowszym trendom i przygotował warsztaty z wyrabiania tych pyszności.

Uczestnicy zajęć nauczą się jak sporządzić odpowiednią zalewę, a instruktorzy zdradzą co, jak i kiedy najlepiej jest kisić. Do wyboru będą sezonowe warzywa oraz m.in. jajka, marchewki, buraki, kapusta czy kalafior. Przygotowane smakołyki będzie można zabrać ze sobą do domu.

Reklama

Dodatkowo, wszyscy odwiedzający Plac Unii w weekend będą mogli stworzyć niewielkie prace na szydełku, np. kwiatki lub ekologiczne płatki kosmetyczne. Prace mogą następnie stać się broszkami. Do dyspozycji uczestników warsztatów będą m.in.: guziki, koraliki i półfabrykaty jubilerskie do przyozdobienia wyprodukowanych dzieł sztuki.

Kolejną atrakcją drugiej odsłony akcji #ZamiastZaMiasto będzie możliwość przygotowania ekologicznych naturalnych kosmetyków do kąpieli. Zestawy składać się będą z musujących kul, aromatycznej soli oraz naturalnych mydeł.

Do przygotowania kosmetyków wykorzystać będzie można sodę oczyszczoną, sól Epsom i morską, bazy glicerynowe (bez SLS/SLES), olejki eteryczne i zapachowe oraz specjalne barwniki kosmetyczne. Idealnym uzupełnieniem będą susze kwiatowe – płatki róży, nagietka, rumianku, ślazu czy lawendy.

Przygotowane zestawy uczestnicy będą mogli zapakować w specjalnie przygotowane opakowania oraz dołączyć do nich bilecik z własnoręcznie wypisanymi życzeniami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!