Krok Arłamowa w stronę innowacji

0
870
Fot.: Materiały prasowe Hotel Arłamów

„Nie pracujemy bezpośrednio z gośćmi, to fakt. W końcu Dział Techniczny z założenia powinien być niewidoczny dla gości – widoczne są tylko usprawnienia, które wprowadzamy w życie każdego dnia.”

„Hotel na szczycie góry, z własnymi wodociągami, nowoczesną elektrociepłownią i ergonomicznym systemem zarządzania budynkiem to duże wyzwanie w mojej dotychczasowej karierze zawodowej. Cieszę się, że mam w tym swój udział” – powiedział Dariusz Domański, nowy Dyrektor Techniczny Hotelu Arłamów.

To właściwy człowiek we właściwym miejscu – który łączy rozległą wiedzę techniczną z praktycznym doświadczeniem przy wdrażaniu systemów zarządzania jakością, a jednocześnie od kilkunastu lat zajmował się zarządzaniem zakładami produkcji mediów energetycznych, ciepłowniczych i stacji hydroforowych. Dzięki swojemu szerokiemu doświadczeniu doskonale pasuje do zespołu Hotelu Arłamów.

Dział Techniczny, czyli weryfikacja każdego dnia
Produkcja ekologicznej energii elektrycznej czy najnowocześniejszy system oczyszczania powietrza i wody – to tylko niektóre elementy, które mają ogromny wpływ na pozytywne wrażenie hotelowych gości. Nad tym, by wszystko w budynku działało ergonomicznie i funkcjonalnie, czuwa z pozoru niewidoczny Dział Techniczny.

Jak powiedział Michał Kozak, Prezes Hotelu Arłamów SA: „Chcemy być jeszcze bardziej nowocześni i sprawni technicznie. Dariusz Domański ma cenne doświadczenie, nasza współpraca zwiększy potencjał do zrównoważonego rozwoju infrastruktury Hotelu Arłamów i wyzwań jakie stoją przed nami w 2023 roku”.

Pod kierownictwem nowego Dyrektora Technicznego budynek będzie więc działał jeszcze bardziej ergonomicznie. Przejdzie też wewnętrzną modernizację, która zapewni gościom więcej udogodnień podczas pobytu. A to nie wszystko, bo usprawnienia ułatwią również pracownikom codzienne wykonywanie obowiązków.

Techniczne cele Hotelu Arłamów na 2023 rok
„Przed nami sporo wyzwań w zakresie modernizacji, zrównoważonego rozwoju i serwisu infrastruktury technicznej całego obiektu” – dodaje Michał Kozak.

Wśród najważniejszych zadań Dariusza Domańskiego i jego zespołu znajduje się przygotowanie firmy wymagań certyfikacji ESG oraz utrzymanie sprawności całego kompleksu – w tym systemu BMS, instalacji wodociągowej, sieci energetycznej i sprzętów informatycznych.

Jednym z kluczowych działań jest też zaopatrzenie w energię elektryczną i zapewnienie poprawnego funkcjonowania elektrociepłowni z technologią trigeneracji. Jest to jeden z najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w Polsce, który jako opał wykorzystuje biomasę z drewna; elektrociepłownia spala rocznie około 21 000 ton biomasy z drewna, produkując przy tym 36 000MWh energii cieplnej i około 10 000MWh chłodu rocznie; temperatura w palenisku sięga 950°C.

Nowy Dyrektor Techniczny zajmie się ponadto usprawnieniem inteligentnego systemu zarządzania budynkiem (BMS), by zautomatyzować jak najwięcej różnych działań na przestrzeni roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.