Kolejna inwestycja Grupy Arche

0
754
Fot.: kadr z filmu National Geographic Polska

Grupa Arche – firma deweloperska znana z rewitalizacji miejsc zabytkowych – kupiła kolejne z nich. Tym razem jest to Fort VI Tietzen w Poznaniu. Według naszych informacji, na terenie Fortu ma powstać wyjątkowy obiekt noclegowy.

Arche działa już od 1991 roku. Ma na swoim koncie sporą sumę inwestycji, spośród których aż 16 stanowią hotele. Część z nich jest miejscami zabytkowymi, które w wyniku rewitalizacji zyskały nowe funkcje i stały się miejscami wypoczynku dla turystów. Arche może pochwalić się posiadaniem m.in. Pałacu i Folwarku Łochów, Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim, Dworu Uphagena w Gdańsku, czy Cukrowni Żnin.

Kolejnym miejscem, którego Grupa stała się właścicielem, jest Fort VI Tietzen w Poznaniu. Budowany był on w latach 1879-1883. Jest jednym z 18 fortów artyleryjskich, które wchodzą w skład Twierdzy Poznań. Mówi się też o tym, że to najlepiej zachowany tego typu obiekt w całej Europie.

Reklama

„Tietzen jest wybitnie ciekawy z punktu widzenia architektonicznego, a my znani z rewitalizacji obiektów zabytkowych i dawania im drugiego życia, bo lubimy wyzwania” – piszą przedstawiciele Arche na facebookowym profilu Grupy.

Fort VI znajduje się na Podolanach przy ulicy Lutyckiej, na wzniesionym terenie. Zajmuje powierzchnię 55 tysięcy m kw. Budowany jest z cegły i betonu i przysypany grubą warstwą ziemi. Na terenie znajduje się most zwodzony i wartowania. Całą długość fortu otacza fosa. Wewnątrz znajduje się labirynt korytarzy, który prowadzi do koszar, schronów i stanowisk ogniowych.

Jak zapowiada Arche, na terenie Fortu ma powstać obiekt noclegowy. Sam Tietzen pozostanie jednak nienaruszony. O wyglądzie finalnym inwestycji zadecyduje jeszcze konserwator zabytków oraz uzyskanie potrzebnych pozwoleń.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.