KFC planuje otwarcie ekologicznego drive thru w Krakowie

0
1186
Nowa strefa drive thru planowana jest na 2018 rok i ma znajdować się w Krakowie. Projekt zakłada budowę pierwszego wolnostojącego lokalu KFC Drive Thru Green, posiadającego certyfikat LEED.

Na docelową lokalizację zielonego drive thru wybrano ul. Opolską w Krakowie. Obiekt będzie wyposażony m.in. w panele fotowoltaiczne, rekuperatory ciepła oraz system zmiennej wydajności wody. Dodatkowo na terenie lokalu znajdować ma się system do odzyskiwania wody deszczowej do podlewania zieleni, ekologiczna armatura zmniejszająca zużycie wody, a także system podgrzewający wodę użytkową energią odpadową z urządzeń chłodniczych.

Wystrój lokalu skupiać będzie w sobie elementy kojarzone z ekologią. Pojawią się dedykowane dekoracje jak np. zielona ściana. Oświetlenie będzie działało z zastosowaniem technologii LED i będzie wyposażone w system inteligentnego sterowania. Ponadto na terenie obiektu planowany jest montaż stanowisk ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca postojowe dla samochodów niskoemisyjnych.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!