Hotele od 8 maja, ogródki restauracyjne od 15 maja – plan odmrażania gospodarki

0
942

Konferencję rozpoczął premier Morawiecki informując, że dane o ilości zakażeń pozwalają na ostrożne decyzje dotyczące odmrażania gospodarki. Oto szczegóły.

Wszyscy hotelarze i restauratorzy czekali na dzisiejszą konferencję prasową z nadzieją, że rząd zdecyduje się na otwarcie hoteli od 4 maja i umożliwi uruchomienie gastronomii przynajmniej w ogródkach na świeżym powietrzu.

Doczekaliśmy się konkretnej decyzji! Od 8 maja hotele będą mogły przyjmować gości ale do limitu 50% ilości dostępnych miejsc w obiekcie. Stefy restauracyjne, wellnes i spa będą nadal zamknięte. Gastronomia natomiast będzie mogła świadczyć swoje usługi od 15 maja nie tylko na wynos i w dostawie, ale również w ogródkach.

Reklama

Nie będzie już wprowadzonej regionalizacji i różnicowania obostrzeń w poszczególnych województwach. W połowie miesiąca będzie także możliwe organizowanie przyjęć okolicznościowych na świeżym powietrzu dla maksymalnie 25 osób, a na koniec miesiąca ten limit może wzrosnąć do 50 osób.

Od 1 maja będzie możliwe organizowanie wydarzeń sportowych na świeżym powietrzu. Od 4 maja do szkół mają wrócić dzieci z klas 1-3. Od tego terminu także otwarte zostaną sklepy wielkopowierzchniowe i galerie handlowe z limitem osób na danej powierzchni.

Od 15 maja może zostać zdjęcia obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, choć z zastrzeżeniem, że jeśli nie da się zachować zalecanego odstępu pomiędzy osobami, należy maseczki zakładać.

Koniec miesiąca to możliwość otworzenia sal restauracyjnych z limitem 50% zajętych miejsc i zachowaniem odległości pomiędzy stolikami.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!