Hotele od 8 maja, ogródki restauracyjne od 15 maja – plan odmrażania gospodarki

0
919

Konferencję rozpoczął premier Morawiecki informując, że dane o ilości zakażeń pozwalają na ostrożne decyzje dotyczące odmrażania gospodarki. Oto szczegóły.

Wszyscy hotelarze i restauratorzy czekali na dzisiejszą konferencję prasową z nadzieją, że rząd zdecyduje się na otwarcie hoteli od 4 maja i umożliwi uruchomienie gastronomii przynajmniej w ogródkach na świeżym powietrzu.

Doczekaliśmy się konkretnej decyzji! Od 8 maja hotele będą mogły przyjmować gości ale do limitu 50% ilości dostępnych miejsc w obiekcie. Stefy restauracyjne, wellnes i spa będą nadal zamknięte. Gastronomia natomiast będzie mogła świadczyć swoje usługi od 15 maja nie tylko na wynos i w dostawie, ale również w ogródkach.

Nie będzie już wprowadzonej regionalizacji i różnicowania obostrzeń w poszczególnych województwach. W połowie miesiąca będzie także możliwe organizowanie przyjęć okolicznościowych na świeżym powietrzu dla maksymalnie 25 osób, a na koniec miesiąca ten limit może wzrosnąć do 50 osób.

Od 1 maja będzie możliwe organizowanie wydarzeń sportowych na świeżym powietrzu. Od 4 maja do szkół mają wrócić dzieci z klas 1-3. Od tego terminu także otwarte zostaną sklepy wielkopowierzchniowe i galerie handlowe z limitem osób na danej powierzchni.

Od 15 maja może zostać zdjęcia obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, choć z zastrzeżeniem, że jeśli nie da się zachować zalecanego odstępu pomiędzy osobami, należy maseczki zakładać.

Koniec miesiąca to możliwość otworzenia sal restauracyjnych z limitem 50% zajętych miejsc i zachowaniem odległości pomiędzy stolikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.