Hotel Gołębiewski bez szans na otwarcie w tym roku

0
1543
Fot.: Tomasz Narkun

Hotel Gołębiewski w Pobierowie będzie już piątym obiektem tej sieci w Polsce. Aktualnie jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w polskiej branży turystycznej. Początkowo planowano otwarcie tego nowego kompleksu jeszcze na ten rok. Teraz natomiast mówi się o tym, że nie ma na to najmniejszych szans.

Nadmorski Hotel Gołębiewski ma być największym hotelem w Polsce i jednym z większych w Europie. Usytuowany jest w Pobierowie, zaledwie 150 metrów od plaży. Szacuje się, że ma mieć możliwość jednoczesnego przyjęcia 3500 gości. Do zadbania o komfort ich wypoczynku, zatrudnionych ma zostać około 500 pracowników. Atrakcyjna okolica, nadmorskie powietrze i cała masa przyjemności, które mają znaleźć się w ofercie, na pewno przyciągną wielu turystów. To właśnie oni najbardziej liczyli na to, że będą mogli dokonywać rezerwacji jeszcze na 2022 rok.

Pierwotnym planem było otwarcie jednego z hotelowych skrzydeł jeszcze w 2020 roku – przed rozpoczęciem pandemii COVID-19. Niestety tak, jak w wielu innych przypadkach, tu także sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała plany. Kiedy wszystko wskazywało na to, że hotel już niedługo będzie mógł powitać pierwszych gości, wybuchła wojna na Ukrainie. Spowodowało to m.in. opóźnienia w dostawach, a także całkowite odwołanie niektórych z nich. Do przykrego wydarzenia doszło także w czerwcu tego roku. Zmarł bowiem właściciel sieci hoteli – Tadeusz Gołębiewski. Mimo, że zapewniano, iż jego odejście nie wpłynie na dalsze prace, okazało się, że jednak znacząco je przystopowało.

Reklama

Dlaczego hotel w Pobierowie ma być tak wyjątkowy, a turyści nie mogą doczekać się jego otwarcia? Głównym atutem jest fantastyczne położenie. Oprócz tego obiekt ma oferować najwyższe standardy (nie bez przyczyny będzie mógł pochwalić się pięcioma gwiazdkami). Goście hotelowi będą mieli do dyspozycji 1200 pokoi, do których poprowadzą kilometry korytarzy i 6 wind. Ponadto cały kompleks Aquaparku (m.in. baseny, zjeżdżalnie, sauny) i ekskluzywne SPA. W hotelu znajdować będą się sale konferencyjne, kinowe i teatralne. Na miłośników sportu czekać będą wielofunkcyjne boiska, korty tenisowe, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa i sala bilardowa. Znajdzie się także coś dedykowanego najmłodszym turystom. W ofercie ma być bowiem bawialnia i salon gier dla dzieci. Oprócz tego w obiekcie będą się mieścić: restauracje, bary, kawiarnie, dyskotekę i pub sportowy. Nie będzie też problemu z zaparkowaniem samochodu, bo przy hotelu zbudowane zostaną aż 4 parkingi.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.