Festiwal Veganmania już w tę niedzielę

0
235
Największy festiwal wegański w Polsce – Veganmania odbędzie się 12 maja w stolicy. Podczas wydarzenia będzie można spróbować nie tylko roślinnych dań i innowacyjnych produktów, ale również kupić kosmetyki nietestowane na zwierzętach oraz ubrania. Będzie można także uczestniczyć w licznych wykładach i warsztatach.

Festiwal Veganmania organizowany jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, które promuje dietę roślinną i walczy o prawa zwierząt hodowlanych. Świadomość społeczeństwa dotycząca cierpienia zwierząt stale rośnie, co potwierdza średnia liczba 6 tysięcy uczestników festiwalu.

Uczestnicy będą mieli możliwość kosztowania wegańskich potraw z restauracji i firm z całej Polski. Dostępne będą roślinne dania m.in. z kuchni polskiej, włoskiej, koreańskiej, wietnamskiej, syryjskiej oraz wypieki i słodkości pozbawione składników odzwierzęcych. W ofercie zagości także Beyond Burger – roślinna nowość w świecie wegańskich burgerów, którego mięso smakuje podobnie jak wołowina.

ReklamaDla wegańskich miłośników mody wiele marek będzie oferowało naturalne, ręcznie robione kosmetyki, ubrania tworzone z materiałów niepochodzących od zwierząt, a także produkty dla zwolenników idei zero waste, takie jak przenośne kubki i słomki wielorazowego użytku.


W programie widnieją liczne wykłady dotyczące m.in. roli diety w sporcie, czy etycznej mody. Uczestnicy będą mogli także posłuchać spotkań podczas panelu dyskusyjnego na temat roślinnych innowacji kulinarnych.


Veganmania odbędzie się 12 maja i będzie trwała od 11:00 – 19:00 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25. Wstęp kosztuje 5 zł, natomiast pakiet VIP – 29 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!