Duncan O’Rourke mianowany CEO regionu Europy Północnej w grupie Accor

0
189

W ramach niedawno ogłoszonych zmian organizacyjnych w Grupie Accor, Duncan O’Rourke został awansowany na stanowisko Dyrektora Generalnego w rozszerzonym regionie Europy Północnej, który jest połączeniem poprzednich regionów: Europy Północnej, Środkowej, Wschodniej i tzw. ‘Nowego Wschodu’ (New East). Wraz z awansem będzie odpowiedzialny za 29 krajów, w tym Skandynawię, Wielką Brytanię, kraje Beneluksu, Irlandię, Polskę i Rosję, a także Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Ponadto Duncan O’Rourke został powołany do globalnego Komitetu Wykonawczego (Executive Committee).

Uwielbiam wyzwania i nie mogę się doczekać pracy ze wszystkimi zespołami z nowo utworzonego regionu Europy Północnej. Moi poprzednicy wykonali znakomitą pracę, którą z przyjemnością będę kontynuował. Nadszedł najwyższy czas, aby zakończyć pewien rozdział i rozpocząć nowy. Wprowadzane zmiany mają na celu odzwierciedlenie naszych priorytetów biznesowych tj. poświęcenie większej uwagi rynkom i segmentom hotelowym o największym potencjale rozwojowym, a także uproszczenie procesów decyzyjnych – mówi Duncan O’Rourke.

Grupa Accor podąża drogą dogłębnej transformacji w celu osiągnięcia modelu biznesowego tzw. asset light, zaś nowa organizacja w Europie stanowić będzie kolejny krok w jej realizacji.  Umożliwi to zespołom pełne wykorzystanie potencjału, a także sukcesywne wdrożenie strategicznego planu działania.

Reklama

Duncan O’Rourke związany jest z Grupą Accor od 2016 roku; przed awansem na stanowisko Dyrektora Operacyjnego w Niemczech, Austrii i Szwajcarii nadzorował hotele segmentu premium oraz segmentu luksusowego w Europie. Wcześniej przez wiele lat pracował w Kempinski Hotels; najpierw jako Dyrektor Generalny na czas dwóch otwarć w Londynie, później jako Dyrektor Regionalny w Jordanii. W 2008 roku objął stanowisko Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu Grupy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!