Do kiedy zostaną z nami maseczki?

0
793

Wszyscy zastanawiamy się czy maseczki zostaną z nami na długo, czy może zbliża się czas by się z nimi pożegnać. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w tej sprawie i przedstawił swoją rekomendację.

Dziś maseczki trzeba nosić w pomieszczeniach zamkniętych, komunikacji miejskiej czy gdy między dwoma osobami nie można zachować dystansu 1,5m. Jeśli chodzi o hotele i gastronomię to pracownicy zobowiązaniu są do zakrywania ust i nosa przez cały czas wykonywania swoich obowiązków. Ile jeszcze ten obowiązek będzie musiał być realizowany?

Adam Niedzielski powiedział, że będzie rekomendował aby nosić maseczki jeszcze co najmniej w wakacje. Zatem przed nami najprawdopodobniej jeszcze trzy miesiące obowiązywania tych przepisów. Oczywiście zawsze będzie to także uzależnione od rozwoju sytuacji epidemicznej. Jeśli pojawi się kolejna fala lub inne mutacje wirusa, to należy się liczyć z tym, że maseczki zostaną z nami jeszcze na długo.

Reklama

Minister zdrowia dodał, że nie wszystkie obostrzenia będą znoszone od raz i całkowicie. Podał tu przykład sytuacji jaka ma miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie notowano bardzo duże spadki dziennych zachorowań, po czym sytuacja się zmieniła i ponownie w statystykach rosły słupki mówiące o wzroście zachorowań. Minister dodał, że rząd będzie cały czas promował informację, że osoby zaszczepione będą mogły cieszyć się pewnymi benefitami, które pozwalają wyłączyć daną osobę z obostrzeń.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!