Co tworzy funkcjonalny pokój hotelowy?

0
302

Pokój hotelowy powinien być zaprojektowany, tak aby każdy mógł w nim odpocząć. Czy to w przypadku dłuższego, wakacyjnego pobytu, czy krótkiego noclegu w delegacji. Podczas wyjazdów służbowych, pokój hotelowy pełni też funkcję osobistego biura, gdzie kontynuujemy pracę korzystając z ciszy i komfortu.

Przekraczając próg pokoju hotelowego, chcemy czuć się swobodnie i mieć możliwość zrelaksowania się czy ucięcia krótkiej drzemki bez względu na porę dnia. Właśnie dlatego bardzo istotne są takie elementy, jak odpowiednie wyciszenie pomieszczenia oraz wyposażenie pokoju w zasłony lub rolety, które dają możliwość całkowitego zaciemnienia. Warto również pamiętać o dobraniu sprzętu elektronicznego w taki sposób, aby wszelkiego rodzaju lampki, diody czy dodatkowe dźwięki nie zakłócały komfortu gości hotelowych.

Małe SPA w pokoju hotelowym

Reklama

Łazienka i możliwość odświeżenia się po całym dniu lub przygotowania się do ważnego, wieczornego wyjścia jest kolejnym elementem, który tworzy wygodny i funkcjonalny pokój hotelowy.

W hotelach wysokiej klasy łazienka wyposażona jest zarówno w kabinę prysznicową, jak i wannę, aby gość mógł skorzystać ze swojej ulubionej formy kąpieli. Niezbędnym elementem związanym z tą kwestią są oczywiście odpowiednie komplety kosmetyków, ręczników oraz opcjonalnie szlafroków. Aby goście czuli się jak w swoim prywatnym spa – dobrze jest zadbać o obecność świeżych kwiatów lub świec. Należy również zadbać o takie aspekty jak suszarka do włosów czy wygodne lusterko do wykonania makijażu.

Nowoczesny sprzęt i aplikacje

Ciężko wyobrazić sobie funkcjonalny pokój hotelowy bez odpowiedniego sprzętu elektronicznego oraz intuicyjnych aplikacji. Lodówka, mini barek, telefon czy telewizor wydają się już być standardem w hotelach średniej i wysokiej klasy.

Warto jednak zaznaczyć, że odpowiednio dobrany system hotelowy pozwala wejść na nowy poziom wielu udogodnieniom. Jednym z modułów systemu InteliHotel jest telewizja hotelowa, która uatrakcyjnia pobyt naszych gości. Telewizja hotelowa nie jest tradycyjnym nośnikiem programów, ale pełni też rolę informacyjną (prezentuje ofertę hotelu).

W utrzymaniu komfortu pomaga również automatyka hotelowa dzięki, której łatwo możemy dopasować temperaturę czy światło w pomieszczeniu do indywidualnych preferencji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.