Bobby Burger i Wegeguru w akcji crowdfundinowej

0
421
Sieć Bobby Burger razem z Wegeguru zyskują inwestorów w akcji crowdfundingowej, która ma na celu zebranie 4 milionów złotych w ramach społecznościowego pozyskiwania kapitału na rozwój projektów. Akcja rozpoczęła się 9 maja i widnieje na stronie Crowdway.pl

Bobby Burger ciągle stawia na rozwój. Zaczynając od jednego food trucka, którym firma zadebiutowała w 2012 roku, po 7 latach określana jest mianem najbardziej rozpoznawalnej marki w swojej kategorii. W samym 2018 r. Bogumił Jankiewicz z Krzysztofem Kołaszewskim otworzyli 5 nowych lokali, a ich przychody przekroczyły 37 mln zł. W maju tego roku powstał nowy lokal na warszawskiej Wiśle przy Moście Poniatowskiego, a już niedługo wraz z otwarciem Galerii Młociny na mapie Polski pojawi się 40. lokal z burgerami.

Dzięki otwarciom lokali własnych i franczyzowych, a także akwizycjom konceptów i lokali, jesteśmy w stanie urosnąć do 60-70 mln zł. Celem jest stworzenie na tyle dużej gastronomicznej grupy, żeby mogła zadebiutować na giełdzie za 3-5 lat – wyjaśnia Krzysztof Kołaszewski. To jednak niejedyna możliwość zyskownego wyjścia z inwestycji dla crowdinwestorów. – Weźmiemy też pod uwagę pozyskanie inwestora strategicznego oraz wykup akcji od inwestorów z odpowiednią premią – dodaje Kołaszewski.

Reklama


W ubiegłym roku założyciele znanej sieci Bobby Burger stworzyli grupę kapitałową Real Food SA, do której dołączyła restauracja Wegeguru. Jej właścicielem jest współzałożyciel CD Projekt – polskiej firmy z branży wideo, która stworzyła popularną grę „Wiedźmin”.

Michał Kiciński do naszej spółki wniósł swoją restaurację Wegeguru. Teraz wspólnie będziemy pracować nad tym, aby rozwinąć ją w sieć i wyjść poza granice stolicy – mówi Krzysztof Kołaszewski, współzałożyciel sieci Bobby Burger i członek zarządu Real Food SA.

Wegeguru to wegańska restauracja, którą można znaleźć w centrum stolicy. Jest idealnym miejscem dla osób preferujących kuchnię roślinną tworzoną przez mistrzów kuchni. Dzięki inwestycjom na platformie Crowdway.pl restauracja rozwinie skrzydła i otworzy nowe lokale w ciągu najbliższych 3 lat.


Środki ze zbiórki crowdfundingowej przeznaczymy na rozwój sieci lokali obu marek. 70 proc. kwoty chcemy wydać na zagęszczenie burgerowni w całej Polsce i 30 proc. na rozwój sieci wegańskich restauracji. Zakładamy, że do 2022 roku w kraju będzie działać 67 lokali Bobby Burger i 4 Wegeguru – zapowiada Maciej Sobolewski, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w sieci Bobby Burger.

Każdy z inwestorów, który wpłaci minimum 351 zł oprócz akcji spółki Real Food SA, otrzyma vouchery na zakupy w lokalach Bobby Burger lub restauracji Wegeguru.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.