Będzie zaostrzenie restrykcji epidemicznych?

0
1321

Minister Zdrowia powiedział dla radia RMF FM, że w środę lub piątek zapadnie decyzja w sprawie możliwości zaostrzenia decyzji związanych z epidemią.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek na poziomie 20 tys., będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Kolejnych decyzji możemy się spodziewać w środę lub w piątek…

Możecie państwo się spodziewać kolejnych decyzji, jeśli trend wzrostowy się utrzyma. Ewentualne restrykcje mogą dotyczyć np. zamykania galerii handlowych.

Reklama

Będziemy rozmawiali, co dalej ze szkołami.”

Jednocześnie minister podał aktualne dane dotyczące nowych zakażeń oraz osób, które zmarły w wyniku covid.

Adam Niedzielski, minister zdrowia
„Te dane, o których mówimy, nie są jeszcze efektem Sylwestra ani świąt. Ja patrzę na to, kiedy Omikron pojawi się jako dominująca mutacja. Mam nadzieję, że te trzy dni to nie jest tego początek Omikrona, bo mamy wysoki poziom zakażeń.”

Trudno spodziewać się dalej idących restrykcji jeśli chodzi o branżę HoReCa. Dziś funkcjonuje ona tylko na 30%, choć ograniczenia nie dotyczą osób zaszczepionych. To jest jednak trudne w praktyce do weryfikowania przez przedsiębiorców, ponieważ nie mają do tego żadnej podstawy prawnej. Jedynie goście mogą dobrowolnie informować o swoim statusie związanym ze szczepieniem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!